وزارت اطلاعات ایران خبر از دستگیری دلالان دارو داد

© Fotolia / mimonوزارت اطلاعات ایران خبر از دستگیری دلالان دارو داد
وزارت اطلاعات ایران خبر از دستگیری دلالان دارو داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت اطلاعات ایران از شناسایی و دستگیری شبکه سازمان یافته‌ ای از دلالان و سوداگران دارویی که اقدام به تهیه و فروش غیرقانونی داروهای درمان کرونا می ‌کردند، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران، با اقدامات اطلاعاتی مستمر، شبکه سازمان یافته ای از دلالان و سوداگران دارویی که به صورت غیرقانونی و خارج از شبکه رسمی سازمان بهداشت و درمان اقدام به تهیه و فروش داروهای مورد استفاده در دوره درمان کرونا می‌ نمودند، شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شدند.

فقر - اسپوتنیک ایران
خط فقر در ایران به ۱۰ میلیون تومان رسید +عکس

تعدادی از سوداگران و دلالان دارویی با همدستی تعداد معدودی از پرسنل متخلف مراکز درمانی، داروهای مورد استفاده در درمان کرونا را که به صورت سهمیه ای در اختیار مراکز درمانی قرار می ‌گرفت؛ با هدف کسب سود نامشروع خارج و با قیمت‌ های گزاف به خانواده های بیماران به فروش می رساندند.

با توجه به اینکه برخی از اقلام دارویی، خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان کشور تهیه و توزیع ‌شده است؛ احتمال تقلبی بودن آن بالا بوده و به همین منظور تایید سلامت داروها توسط نهادهای تخصصی ذیربط در دست بررسی است.

وزارت اطلاعات ضمن هشدار به کلیه سوداگران عرصه دارو و درمان و انتشار دهندگان اخبار جعلی و کذب در فضای مجازی با هدف تشویش اذهان عمومی، اعلام می‌ دارد؛ با توجه به همه ‌گیری بحران کرونا و ضرورت صیانت از بیماران و پرسنل حوزه بهداشت و درمان کشور، با هرگونه سودجویی و دلالی در این عرصه به شدت برخورد خواهد نمود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала