روسیه ۳۵ میلیون دوز واکسن کرونا را به ازبکستان تحویل می دهد

© Sputnik / Ilya Naymushin /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه ۳۵ میلیون دوز واکسن کرونا را به ازبکستان تحویل می دهد
روسیه ۳۵ میلیون دوز واکسن کرونا را به ازبکستان تحویل می دهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
فدراسیون روسیه به جمهوری ازبکستان ۳۵ میلیون دوز واکسن ویروس کرونا را تا سال ۲۰۲۱ عرضه می نماید.

به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه امروز جمعه از توافق این صندوق و شرکت دارویی "لاکسیم" برای عرضه تا ۳۵ میلیون دوز واکسن ویروس کرونا "اسپوتنیک وی" خبر داد.

دبیرکل سازمان ملل متحد: بشریت از بوته آزمایش کرونا  سربلند بیرون نیامده است - اسپوتنیک ایران
دبیرکل سازمان ملل متحد: بشریت از بوته آزمایش کرونا سربلند بیرون نیامده است

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در این خصوص اعلام کرد: پس از تأیید مقامات نظارتی ازبکستان، تا ۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سال ۲۰۲۰ و تا ۲۵ میلیون دوز در سال ۲۰۲۱ به این جمهوری عرضه می شود.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اکنون درخواست بیش از ۱.۲ میلیارد دوز واکسن "اسپوتنیک وی" را برای ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ دریافت کرده است. بیش از ۵۰ کشور از کشورهای مشترک المنافع، اروپا، آسیا، خاورمیانه و آمریکای لاتین درخواست های خود را ارسال کردند.

پیش از این، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه توافق نامه های حاصل شده با شرکای مکزیک برای تهیه ۳۲ میلیون دوز، در برزیل تا ۵۰ میلیون دوز و هند تا ۱۰۰ میلیون دوز را اعلام کرد.

به مدت ۲۶ سال، شرکت دارویی "لاکسیم" به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان و تولید کنندگان طیف گسترده ای از داروها در بازار ازبکستان شناخته شده است.

این کارخانه بزرگ دارویی در شهر تاشکند فعالیت می کند، که حدود ۱۰۰ دارو به اشکال مختلف چون: قرص، کپسول، پماد، سوسپانسیون، آمپول تولید می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала