کرافت: یک کشور عربی دیگر به توافق با اسرائیل می پیوندد

© AFP 2022 / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Tasos KATOPODISکرافت: یک کشور عربی دیگر به توافق با اسرائیل می پیوندد
کرافت: یک کشور عربی دیگر به توافق با اسرائیل می پیوندد - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده آمریکا در سازمان ملل از توافق عادی سازی یک کشور دیگر عربی با اسرائیل طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، کلی کرافت، نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که طرح ما جلب کشورهای بیشتری است که بسیار زود آن را اعلام خواهیم کرد. یک کشور دیگر نیز ظرف یک الی دو روز آتی توافق صلح را امضا خواهد کرد. وی نام این کشور عربی را فاش نکرد.

پاسخ ایران به سخنان پادشاه عربستان - اسپوتنیک ایران
پاسخ ایران به سخنان پادشاه عربستان

کرافت تاکید کرد که ایالات متحده امیدوار است عربستان سعودی نیز توافقنامه صلح با اسرائیل را امضا کند. وی افزود: ما استقبال می‌کنیم که عربستان کشور بعدی باشد اما موضوع مهم برای ما تمرکز بر روی این توافقنامه است.

در همین زمینه، شبکه "۱۳" اسرائیل، عصر چهارشنبه، به نقل از منابع سودانی اعلام کرد، نتایج مذاکرات میان مقامات سودانی و هیات آمریکایی در ابوظبی بسیار مثبت بوده است و این احتمال وجود دارد که اعلام عادی‌سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی خیلی زود انجام شود.

پیشتر نیز عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان تاکید کرد، مذاکرات ثمربخشی با هیات آمریکایی در ابوظبی درمورد حذف نام سودان از فهرست حامیان تروریسم داشته است. وی گفت: ما با هیات آمریکایی در ابوظبی در خصوص آینده صلح عربی اسرائیلی و همچنین نقش سودان در تحقق صلح در منطقه گفت‌وگو و بر حق مردم فلسطین در دستیابی به حقوقشان بر اساس راهکار تشکیل دو کشوری تاکید کردیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала