پاسخ ایران به سخنان پادشاه عربستان

© Sputnik / Shiva Abshenasپاسخ ایران به سخنان پادشاه عربستان
پاسخ ایران به سخنان پادشاه عربستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت خارجه ایران به اظهارات "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان در مجمع عمومی سازمان ملل واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به اظهارات اخیر پادشاه سعودی، با مردود دانستن اتهامات واهی وارده علیه جمهوری اسلامی اظهار داشت: عربستان سعودی به عنوان پایگاه و خاستگاه تفکرات گروه‌های تروریستی تکفیری و  حامی اصلی مالی و لجستیکی تروریسم در منطقه،  سالهاست برای گریز از واقعیت‌ها و عدم پاسخگویی به جنایت های خود سیاست فرافکنی و دگرگون نشان دادن حقایق را در دستور کار خود قرار داده است تا شاید امروز را به فردا برساند. 

پادشاه عربستان خواستار ممانعت جهانی از توسعه تسلیحاتی ایران شد - اسپوتنیک ایران
پادشاه عربستان خواستار ممانعت جهانی از توسعه تسلیحاتی ایران شد

خطیب زاده اضافه کرد: حمایت و همسویی رژیم سعودی با ایالات متحده در تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ایران،  تلاش برای توسعه مراودات با رژیم غاصب صهیونیستی و باج دادن های میلیارد دلاری به دیگران آن‌هم از جیب مردم آن کشور، نه تنها نتیجه‌ای برای آنان نداشته بلکه عربستان را به موجودی حقیر در میان کشورهای عربی تبدیل کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه تاکید کرد: شکست های مستمر میدانی و سیاسی در یمن،  عربستان را به هذیان گویی واداشته و می خواهند با ایراد اتهام به سایر کشورها از زیر بار مسئولیت جنایات جنگی خود علیه زنان و کودکان یمنی فرار کنند.

سعید خطیب زاده خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در راستای رویکرد مسئولانه خود در منطقه، بارها خطاهای محاسباتی سعودی ها را که هزینه های گزافی به منطقه تحمیل ‌کرده به جهانیان گوشزد کرده و همچنان بر اساس سیاست اصولی خود بر  تقویت روند های دیپلماتیک و گفتگو محور در منطقه و توسعه مناسبات با کلیه همسایگان تاکید دارد.

پیش از این "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان روز چهارشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که عربستان دست صلح به سوی ایران دراز کرد و تعامل مثبتی برای ایجاد روابط با تهران داشت. وی همچنین ایران را به هدف قرار دادن پالایشگاه های نفتی عربستان متهم کرد و خواستار افزایش فشارهای بین المللی علیه ایران شد تا به تعبیر وی ایران به سلاح کشتار جمعی دست نیابد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала