گزارش و تحلیل

خرازی: پاسخ قاطع ایران به هرگونه تجاوز آمریکا وفق ماده 51 منشور ملل متحد خواهد بود

CC0 / jensjunge / سازمان ملل
 سازمان ملل  - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا با سیاست یکجانبه‌ گرایانه خود اهمیتی برای نهادهای بین المللی قائل نیست.

دکتر سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در باره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم های شورای امنیت از جمله تحریم تسلیحاتی اظهار داشت:

این ادعای آمریکا آن قدر بی مبنا و بی معناست که حتی متحدان نزدیک آمریکا نیز آن را غیر مشروع می دانند زیرا با خروج آمریکا از برجام حقی برای آن رژیم در استفاده از بند مکانیسم ماشه در برجام و یا قطنعامه 2231  قائل نیستند.

بایدن - اسپوتنیک ایران
سیاست ترامپ در قبال ایران یک شکست خطرناک

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از تهران به نقل از شورای راهبردی آنلاین دکتر خرازی افزود:البته آمریکا که با سیاست یکجانبه‌ گرایانه خود اهمیتی برای نهادهای بین المللی قائل نیست و با زورگویی تلاش دارد سیاست‌های نا معقول خود را بر دیگران تحمیل کند، به منظور اجرای خواست نا مشروع خود در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نیازی به تمسک به قطعنامه‌های شورای امنیت ندارد، چنانکه الان هم از طریق تهدید دیگران به تحریم‌های ثانویه قصد دارد جلوی معاملات تسلیحاتی ایران را بگیرد.

وزیر امور خارجه سابق ایران و سفیر اسبق ایران در سازمان ملل  در پاسخ به این سؤال که پاسخ ایران به اقدامات آمریکا چه خواهد بود گفت: ایران براساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد درباره حق ذاتی دفاع از خود مجاز است بی‌درنگ پاسخی قاطع به هرگونه اقدام تجاوزکارانه آمریکا به بهانه بازگشت قطعنامه‌های لغو شده در قطعنامه 2231 بدهد. آن ‌ها می ‌دانند که ایران در دفاع از حقوق خود مطلقا کوتاه نمی‌آید و این را بارها در عمل به اثبات رسانده است.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به این سؤال که ارزیابی شما درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چیست؟  گفت: برای ایران فرق ندارد چه کسی در نوامبر انتخاب خواهد شد، برای ما سیاست‌های آمریکا ملاک عمل خواهد بود. البته دوره ریاست ترامپ از این جهت مهم بود که ماهیت آمریکا برای جهانیان به خوبی آشکار شد. امروز پوچ بودن شعارهای فریبنده آمریکایی‌ها و استفاده ابزاری آن‌ها از نهادهای بین‌المللی علیه دیگران برای همه گان روشن شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала