نقش معاون اسبق رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ترور سردار سلیمانی

© AP Photo / Office of the Iranian Supreme Leaderنقش معاون اسبق رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ترور سردار سلیمانی
نقش معاون اسبق رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ترور سردار سلیمانی - اسپوتنیک ایران
اشتراک
یک روزنامه‌نگار آمریکایی نقش معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در دوران ریاست جمهوری بوش را در ترور سردار قاسم سلیمانی فاش نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، باب وودوارد، روزنامه‌نگار مطرح آمریکایی در بخشی از کتاب خود به نام "خشم" روایتی از نقش جک کین، معاون اسبق رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در دوران ریاست جمهوری بوش در تصمیم‌گیری دونالد ترامپ برای ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه داده است.

سفیر آمریکا بسیار کوچکتر از سردار سلیمانی - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
سفیر آمریکا بسیار کوچکتر از سردار سلیمانی

طبق مفاد این کتاب، جک‌ کین زمانی که ترامپ در سال ۲۰۱۶ به تازگی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا رأی آورده بود با او درباره سردار قاسم سلیمانی صحبت کرده بود. کین در این راستا تلاش‌ها و بیم‌های دولت جورج دبلیو بوش برای مقابله با سردار سلیمانی را برای ترامپ بازگو کرده بود.

بر اساس آنچه در کتاب "خشم" باب وودوارد، معاون اسبق رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به دونالد ترامپ گفته بود تیم امنیت ملی جورج دبلیو بوش از او به عنوان رئیس‌جمهور وقت برای تخریب دو پایگاه در ایران که محل استقرار نیروهای سردار سلیمانی بود اجازه خواسته بودند. بوش با این درخواست مخالفت کرده بود. کین می‌گوید بوش فکر می‌کرد که اگر به مواضعی در داخل ایران حمله کند استیضاح خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала