گزارش و تحلیل

جوانان تركيه توافق امارات و اسرائيل را خیانت به جهان اسلام می دانند

© Photo / saman niaziجوانان تركيه توافق امارات و اسرائيل را خیانت به جهان اسلام می دانند
جوانان تركيه توافق امارات و اسرائيل را خیانت به جهان اسلام می دانند - اسپوتنیک ایران
Telegram
پیرو نامه ای که چند روز پیش توسط موسسه بین المللی حقوق بشری صلح زیبا برای اتحادیه جوانان ترکیه ارسال شد رییس این اتحادیه در نامه ای توافق اخیر امارات و اسراییل را خیانت به جهان اسلام دانست.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از تهران نامه آقای یلدریم گنچر رییس اتحادیه جوانان ترکیه که نسخه ای از آن در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته به شرح ذیل می باشد:

  اتحادیه اسرائیل و امارات ممکن است تهدیدی برای ایران و ترکیه باشد  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
اتحادیه اسرائیل و امارات ممکن است تهدیدی برای ایران و ترکیه باشد

جناب آقای سامان نیازی

معاون‌ محترم بین‌الملل مؤسسه بین‌المللی و حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران

همانطور که عنوان نمودید، جبهه امپریالیستی-صهیونیستی در حال آماده‌سازی حمله‌ای جدید علیه جهان تحت ستم است. هدف آن‌ها ایجاد رژیم ظلم و ستم از یمن تا فلسطین با مشارکت کشورهایی مانند امارات متحده عربی که به جهان اسلام خیانت می‌کنند، است. تلاش اخیر آن‌ها برای الحاق کرانه باختری نیز، آخرین حلقه از این نقشه بود.

آن‌ها امیدوارند که بتوانند از این طریق عمر امپریالیسم و صهیونیسم را طولانی‌تر کنند. با این وجود، واضح است که آن‌ها در حال شکست هستند زیراکه زمان‌شان به پایان رسیده است. آن‌ها چیز خوبی برای ارائه به جوامع خود و جهان ندارند. در مقابل، نماینده و نمایانگر انحطاط کلی در فرهنگ و سیاست هستند. استبداد امپریالیستی آن‌ها، روی دیگر از این واقعیت را نشان می‌دهد.

همانطورکه محمد عاکف شاعر بزرگ ملی ترکیه گفت، کسانی که خود را نماینده تمدن دانسته و بر این اساس خود را شایسته‌ی گسترانیدن ظلم در جهان می‌دانند، چیزی جز هیولا با یک دندان باقی مانده نیستند. حال، ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که می‌خواهیم آن دندان را بکشیم. دوران تمدن آسیا که در آن جهان اسلام با فرهنگ و تاریخ عمیق خود نقشی اساسی ایفا می‌کند، به اثبات رسیده است. آینده بدون شک از آن ما است.

فلسطین، خط مقدم این نبرد است. این خط دفاعی است که باید تمامی کشورها و مردمی که مخالف هژمونی ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، متحد شوند. ما هرگز یک قدم از آن خط به عقب برنخواهیم گشت. قدس و کرانه باختری متعلق به فلسطینی‌ها است. آرمان فلسطین، آرمان اصلی ماست.

بزرگترین شانس محور شیطانی رو به زوال، عدم یکپارچگی جهان مظلوم است. بنابراین امروز، روز کنار گذاشتن تمامی نقاط اختلاف و متفاوتی که توسط عوامل امپریالیست تحریک می‌شوند، است. همچنین امروز، روز ایجاد جبهه وسیع‌تری برای امنیت کشورها و ثروت ملل خودمان است.

امارات  - اسپوتنیک ایران
انتقاد امارات از ترکیه

ما به عنوان پسران و دختران یک کشور تاریخی که قرن‌ها طلایه‌دار تمدن بوده و ملتی که برای اولین بار امپریالیسم مدرن را شکست داده، از مسئولیت‌های خود آگاه هستیم. ما همچنین بر این موضوع واقفیم که اگر دوش به دوش کشور و مردم ایران که 40 سال در برابر امپریالیسم مقاومت کرده‌اند بایستیم، هیچ قدرتی در مقابل آن یارای مقاومت نخواهد داشت.

این وحدت به سود جبهه تمامی کشورهای غرب آسیایی خواهد بود که به خاطر مسائل ساختگی از یکدیگر جدا شده‌اند. همچنین برای تمام جهان مظلومی که علیه امپریالیسم می‌جنگند نیز سودمند واقع خواهد شد. پیروزی این جبهه‌ی بزرگ در فلسطین، جز اولین آثار جهان جدید در حال ظهور خواهد بود.

با تصریح دوباره اراده خود برای مبارزه در کنار یکدیگر، ما به تمامی دوستان، برادران و خواهران ایرانی‌مان از صمیم قلب احترام می‌گذاریم.

 

با احترام

یلدریم گنچر

رئیس اتحادیه جوانان ترکیه

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала