علت افزایش آمار فوتی های کرونایی در ایران چیست؟

© AP Photo / Ebrahim Norooziعلت افزایش آمار فوتی های کرونایی در ایران چیست؟
علت افزایش آمار فوتی های کرونایی در ایران چیست؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو کمیته کشوری کرونا در ایران ، افزایش آمار ابتلا و فوتی های کرونا را نتیجه مسافرت های بی دلیل مردم در ماه گذشته دانست.

به گزارش اسپوتنیک، مسعود مردانی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به آمار مرگ و میر بیماران کرونا اشاره کرد و گفت: آنچه مسلم است، وضعیت کنترلی بیماری کرونا در کشور بعد از اسفند ۹۸، کنترل شد و دیدیم که در ایام نوروز و فروردین و اردیبهشت، آمار ابتلاء و فوتی رو به کاهش رفت.

 این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به شدت و سرعت انتقال ویروس کرونا، افزود: در شرایط کنونی، تنها راهکاری که بتوان بیماری را دوباره کنترل کرد، رعایت قرنطینه بیماران و پروتکل‌های بهداشتی است.

مردانی با اشاره به بازگشایی‌ها و برداشتن محدودیت‌های کرونایی که باعث افزایش حضور مردم در جامعه شد، گفت: قطعاً این بازگشایی باعث افزایش موارد ابتلاء و مرگ و میرها شده است. اما، باید تدابیری اندیشید تا مردم مثل ایام نوروز و اردیبهشت، دستورالعمل‌های بهداشتی را سفت و سخت بگیرند.

وزارت بهداشت ایران: استفاده از ماسک 85 درصد از انتقال کرونا پیشگیری می‌کند - اسپوتنیک ایران
وزارت بهداشت ایران: استفاده از ماسک 85 درصد از انتقال کرونا پیشگیری می‌کند

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ادامه داد: تا زمانی که دارو و واکسن کرونا در دسترس قرار نگرفته است، تنها راه مقابله با بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

مردانی افزود: نکته‌ای که باید توجه داشت، قرنطینه واقعی افراد مبتلا به کرونا است. اگر این بیماران به درستی و صحیح قرنطینه شوند، از موارد ابتلاء کاسته می‌شود. ضمن اینکه مردم باید تا جایی که امکان دارد از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

بر اساس آخرین آمار رسمی منتشره مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۲۴۳ هزار و ۵۱ نفر و تعداد جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر رسیده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала