تهدید حمله اتمی کره شمالی علیه آمریکا

© AP Photo / Pyongyang Press Corps Pool تهدید اتمی کره شمالی علیه آمریکا
تهدید اتمی کره شمالی علیه آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
کره شمالی اعلام کرد سلاح اتمی تنها راه باقی مانده در مقابله با تهدیداتی است که از سوی دولت دونالد ترامپ دریافت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دولت کره شمالی آمریکا را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرد.

کره شمالی با تهدید به استفاده از سلاح اتمی علیه آمریکا اعلام کرد این تنها راه باقی مانده در مقابله با تهدیداتی است که از سوی دولت دونالد ترامپ دریافت می‌کند.

کره شمالی تهدید کرد آمریکا را نابود کند  - اسپوتنیک ایران
کره شمالی تهدید کرد آمریکا را نابود کند

دولت کره شمالی روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد دولت پیونگ یانگ به منظور از بین بردن تهدیدات هسته‌ای از سوی آمریکا، تمامی تلاش خود از طریق مذاکره و نیز قوانین بین المللی بکار گرفت، اما همه این تلاش‌ها بیهوده پایان یافت. کره شمالی تاکید کرد تنها گزینه باقی مانده در مقابل تهدید هسته‌ای استفاده از سلاح هسته‌ای است.

خبرگزاری رسمی دولت کره شمالی روز جمعه اعلام کرد: هیچ کشوری در دنیا تاکنون به اندازه کره شمالی از تهدیدات هسته‌ای آسیب ندیده است. برای مردم ما، تهدید هسته‌ای اصلاً مفهومی انتزاعی نیست، بلکه تجربه واقعی و ملموس است.

پیشتر کره جنوبی و آمریکا از کره شمالی خواستند تا تعهدات خود برای خلع سلاح هسته‌ای و خلع تسلیحاتی را که در مذاکرات قبلی وعده آن را داده، اجرایی کند؛ همچنان که این دو کشور هم پیمان اعلام کردند به ادامه مسیر دیپلماتیک با هدف دستیابی به خلع تسلیحاتی کره شمالی ادامه خواهند داد. این در حالی است که آمریکا پس از نشست چندباره سران پیونگ‌یانگ و واشنگتن، از عمل به وعده‌های خود سر باز زده و در نهایت موجب بی‌نتیجه ماندن این مذاکرات شده است.

همچنین یک ژنرال عالی‌رتبه نیرو‌های هوایی آمریکا اخیرا اعلام کرد ارتش آمریکا به طور مداوم گزینه‌ها برای پاسخ به تهدیدات کره شمالی را بررسی می‌کند و دائما در حال یافتن گزینه‌هایی برای مقابله با تهدیدات نظامی کره شمالی است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала