کره شمالی تهدید کرد آمریکا را نابود کند

© AFP 2022 / Kim Won-Jinکره شمالی تهدید کرد آمریکا را نابود کند
کره شمالی تهدید کرد آمریکا را نابود کند  - اسپوتنیک ایران
Telegram
کره شمالی تهدید کرد در صورت از سرگیری جنگ در شبه جزیره کره ایالات متحده آمریکا را نابود خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در پیام سفارت کره شمالی  در روسیه به مناسبت هفتادمین سالگرد وقوع جنگ کره اعلام شده است.

دیپلمات های کره شمالی خاطرنشان كردند كه امسال  ارتش آمریكا  مانورهای نظامی مختلفی را در كره جنوبی انجام می دهد كه هدف اصلی  آنها  استقرار نیروهای آمریکایی از خارج در شبه جزیره کره برای حمله سریع به کره شمالی است. سفارت کره شمالی  در روسیه همچنین یادآور شد که پیونگ یانگ موشک های هسته ای دارد که می تواند هر کسی را که " جرات کند دست خود را علیه این کشور بالا ببرد" مجازات کند. نمایندگان پیونگ یانگ گفتند: "دور جدیدی از جنگ کره ، رویداد پرسرو صدایی را به تاریخ بشر می افزاید  که طی آن موجودیت  امپراتوری دیگری به نام ایالات متحده پایان خواهد یافت."

تدارکات کره شمالی برای جنگ تبلیغاتی با کره جنوبی  - اسپوتنیک ایران
تدارکات کره شمالی برای جنگ تبلیغاتی با کره جنوبی

لی سونگ گوون ، وزیر امور خارجه جمهوری دموکراتیک خلق کره 12 ژوئن اعلام كرد روابط بین کره شمالی و ایالات متحده در دو سال اخیر ناامید کننده  شده است. وزیر امور خارجه کره شمالی اظهار داشت: اوضاع در شبه جزیره کره " روز به روز بدتر می شود." به گفته وی ، از زمان اولین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبران آمریکایی و کره شمالی  در سال 2018 ، "امیدها جای خود را به ناامیدی دادند" و "جرقه خوش بینی به شکوفایی مسالمت آمیز تحت فشار یک کابوس بدبینی  ناموش شد."

جنگ بین کره شمالی و کره جنوبی از 25 ژوئن 1950 تا 27 ژوئیه 1953 به طول انجامید. اتحاد جماهیر شوروی و چین در این جنگ به  پیونگ یانگ کمک می کردند و ایالات متحده ، بریتانیا و سایر کشورها در زیر پرچم سازمان ملل حامی سئول بودند. در طول سه سال ، حدود 1.3 میلیون کره ای کشته و زخمی شدند و واشنگتن نیز حدود 36.6 هزار سرباز خود را در این درگیری از دست داد. جنگ با آتش بسی در سال 1953 به پایان رسید که تا امروز معتبر است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала