صدور اجازه همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی

© Sputnik / Алехандро Мартинез Велез /  مراجعه به بانک تصاویر هواوی
هواوی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی در زمینه‌ی استاندارد های 5G امکان‌پذیر شد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه وزارت بازرگانی آمریکا، همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی در زمینه‌ استاندارد های 5G  امکان‌پذیر شد.

در بیانیه‌ منتشره وزارت بازرگانی آمریکا آمده است: «ایالات متحده رهبری در نوآوری جهانی را واگذار نمی‌کند. این دپارتمان متعهد به حفاظت از امنیت ملی و منافع سیاست خارجی آمریکا از طریق تشویق صنعت این کشور به تعامل کامل و حمایت از فناوری‌های آمریکایی برای تبدیل شدن به استانداردهای بین‌المللی است».

استاندارد آمریکایی اینستاگرام - اسپوتنیک ایران
استاندارد آمریکایی اینستاگرام

بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی و دیگر نهادها این تغییر در قانون را امضا کرده‌اند ولی هنوز به‌صورت رسمی ابلاغ نشده است. از تحریم‌های آمریکا علیه هواوی کمی بیش از یک سال می‌گذرد که طبق این تحریم‌ها، شرکت‌های آمریکایی برای همکاری با هواوی دچار محدودیت‌های گسترده‌ای شده‌اند. مدتی قبل هم این تحریم‌ها یک سال دیگر تمدید شدند.

اینطور که پیداست دولت ایالات متحده آمریکا در حال اصلاح تحریم‌های خود علیه هواوی است. اگرچه دولت آمریکا از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده ولی حالا شرکت‌های آمریکایی به لطف یک معافیت جزئی می‌توانند در زمینه‌ی استاندارد های ۵G  با هواوی همکاری کنند.

هواوی در زمینه‌ی تجهیزات و استاندارد ۵G حرف زیادی برای گفتن دارد و حالا شرکت‌های آمریکایی در زمینه‌ی استانداردهای این فناوری می‌توانند همکاری خود را با هواوی آغاز کنند. به گفته ایالات متحده  تحریم‌ها به نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی برمی‌گردد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала