110 هزار نفر جانباخته کرونا در آمریکا

© AFP 2022 / Spencer Platt110 هزار نفر جانباخته کرونا در آمریکا
110 هزار نفر جانباخته کرونا در آمریکا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
داده های دانشگاه جان هاپکینز نشان از مرگ 110 هزار نفر در آمریکا در اثر کرونا می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، تعداد قربانیان کرونا ویروس در ایالات متحده از 110 هزار نفر فراتر رفته است، داده های دانشگاه جان هاپکینز که در آن داده های مقامات فدرال و محلی ، رسانه ها و منابع دیگر جمع آوری شده است نشان از مرگ 110 هزار نفر در آمریکا در اثر کرونا می دهد.

سازنده داروی کرونا ویروس درباره ویژگی های دارو گفت - اسپوتنیک ایران
سازنده داروی کرونا ویروس درباره ویژگی های دارو گفت

براساس آخرین داده ها ، 110.028 نفر در اثر کووید 19 در کشور امریکا جان باختند. تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا حدود 2 میلیون نفر در این کشور است، بیش از 500 هزار نفر بهبود یافته اند.

در 11 مارس، سازمان بهداشت جهانی شیوع بیماری جدید کرونا را یک بیماری همه گیر نامید.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала