پایان جنگ نفتی عربستان و روسیه؟

Telegram
عربستان سعودی پس از پایان موفقیت‌آمیز مذاکرات اوپک پلاس، تقریبا تمام تخفیفات نفتی را لغو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «بلومبرگ»، عربستان سعودی پس از پایان موفقیت‌آمیز مذاکرات اوپک پلاس، تقریبا تمام تخفیفات نفتی را لغو کرد که به مشتریان اروپایی و آسیایی پس از آغاز جنگ قیمتی با روسیه پیشنهاد شده بود.

مطابق با «پرایز لیست»- فهرست قیمتی شرکت های سعودی، افزایش قیمت‌ها، محسوس ترین افزایش قیمت ها طی 20 سال بود و در وهله اول صادرات ماه ژوئیه به آسیا را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

نفت - اسپوتنیک ایران
ارزیابی هزینه تولید نفت روسیه توسط آرامکو سعودی

عربستان بدین ترتیب سعی می کند با استفاده از هر روشی سهمیه نفتی خود را تا سطح قابل قبول برای خود افزایش بدهد. شرکت دولتی «آرامکو» در واقع تنظیم‌کننده قیمت‌ها در خاورمیانه است و از اینرو ریاض امیدوار است که تولیدکنندگان دیگر مناطق از نمونه این شرکت پیروی کنند.

اوپک و متحدان آن، شامل روسیه، روز 8 ماه ژوئن توافق کردند کاهش تولید خود را یک ماه دیگر تمدید کنند. در همان ساعت اولیه معاملات امروز، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۸۳ سنت یا ۱.۲ درصد جهش کرد و به ۴۰.۳۸ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۱.۰۲ دلار یا ۲.۴ درصد جهش کرد و به ۴۳.۴۱ دلار رسید. این بالاترین قیمت هر دو شاخص نفت از ۶ مارس تا کنون بود. قیمت نفت برنت از ماه آوریل تا به حال تقریباً ۲ برابر شده است. قیمت نفت آمریکا دوباره به زیر ۴۰ دلار بازگشت و ۳۱.۵۹ دلاری شد. قیمت هر بشکه نفت برنت هم به ۴۲.۴۸ دلار رسید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала