انجام قرعه‌کشی با حضور دستگاه‌های نظارتی

© Photo / IRNAخودرو
خودرو  - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیارکی: دلایل مختلفی برای دریافت 50 درصد وجه از متقاضیان در طرح جدید ثبت‌نام خودرو وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که دلایل مختلفی برای دریافت 50 درصد وجه از متقاضیان در طرح جدید ثبت‌نام خودرو وجود دارد. با دریافت وجه فقط متقاضی واقعی وارد جریان خرید شده و تقاضای غیرواقعی کاهش می‌یابد.

طرح ساماندهی نحو فروش خودرو مصوب کمیته خودرو بوده و در جلسه کارگروه تنظیم بازار هم ارائه شده است که در این طرح در خصوص فروش فوق العاده با موعد تحویل حداکثر سه ماه بحث قرعه کشی اعلام شده است.

کرونا ثابت کرد صنعت غیر دولتی راه نجات ایران است - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
کرونا ثابت کرد صنعت غیر دولتی راه نجات ایران است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:« یکی از اشکالاتی که همواره در زمینه فروش فوری خودرو مطرح بود این بود که امکان ثبت نام در سایت‌های خودروسازان به دلیل کثرت مراجعین و تکمیل سریع ظرفیت وجود نداشت که این موضوع در طرح ساماندهی با اعطای زمان مناسب (یک هفته) برای ثبت نام متقاضیان مرتفع شده و فرصت برابر برای حائزین شرایط ثبت نام وجود دارد.

دلایل مختلفی برای واریز ۵۰ درصد وجه در این طرح وجود دارد. دلیل اصلی این است که فقط متقاضیان واقعی ثبت نام کنند،  زیرا با دریافت وجه فقط متقاضی واقعی وارد جریان خرید شده و تقاضای غیر واقعی کاهش می‌یابد. طرح ساماندهی با سه روش فروش فوق العاده ، پیش فروش و مشارکت در تولید به گونه طراحی شده که خودرو را صرفا کالای مصرفی بادوام تلقی کرده و این کالا از جمله کالای سرمایه ای خارج می کنند.

چنانچه ثبت نام کنندگان و متقاضیان خرید خودرو با خودرو قابل تحویل برابر باشد نیاز به قرعه کشی نیست. لازم به توضیح است فرایند قرعه کشی به صورت کاملا تصادفی و با حضور دستگاه‌های نظارتی در شرکت‌های خودروساز انجام خواهد شد. دلیل دیگر اخذ ۵۰ درصد وجه خودرو در هنگام ثبت نام، آن است که در صورت انجام قرعه کشی، منتخب به صورت غیررسمی خودرو را واگذار نکند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала