پایان مهلت پرداخت قبوض برق در ایران

CC BY 4.0 / IRNA / پایان مهلت پرداخت قبوض برق در ایران
پایان مهلت پرداخت قبوض برق در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
با آغاز خرداد ماه، مهلت پرداخت قبوض برق که به دلیل شیوع ویروس کرونا به مشترکین ارائه داده شده بود، پایان یافت.

به ‌گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، تسهیلات در نظر گرفته شده برای مشترکان خانگی که توان پرداخت ندارند و مشترکان تجاری آمپری در نظر گرفته شده بود و در این زمان نیز برق هیچ کدام از مشترکان قطع نشد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران در این خصوص گفت: به منظور استمرار خدمات مطلوب در تابستان از تمام مشترکان تقاضا داریم که نسبت به پرداخت قبوض برق خود اقدام کنند.

رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
وزیر نیرو در باره افزایش قیمت آب و برق توضیح داد

وی ضمن تشکر از مشترکانی که اقدام به پرداخت قبض برق خود کرده اند، افزود: پرداخت قبوض تقریبا به روال عادی برگشته و درصد محدودی قبض خود را پرداخت نکرده اند.

رجبی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد از سهم هزینه ای صنعت برق مربوط به تولید کنندگان برق خصوصی و یا پیمانکاران تعمیر و نگهداری و تامین کنندگان تجهیزات شبکه برق است، با پرداخت به موقع قبوض برق توسط مشترکان کمک زیادی به استمرار خدمات رسانی مطلوب و پرداخت مطالبات بخش خصوصی خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ایران با اشاره به روند گرم شدن دما هوا و افزایش استفاده از کولرهای گازی و آبی گفت: مشترکان می توانند  با تنظیم درجه کولرهای گازی بین ۲۴ تا ۲۵ درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی، بین ۱۰ تا  ۲۰ درصد از هزینه برق خود را کاهش دهند.

گفتنی است که اواسط فروردین ماه نیز رضا اردکانیان، وزیر نیرو ایران اعلام کرد: پس از شیوع ویروس کرونا جزو دستگاه‌هایی بودیم که قبل از اینکه از ما خواسته شود، اعلام کردیم مشترکانی که برای پرداخت قبوض مشکل دارند تا پایان  اردیبهشت ۹۹ برای پرداخت آن مهلت دارند، اما درخواست ما این است کسانی که مشکل ندارند، قبوض را پرداخت کنند، زیرا در غیر این صورت این صنعت، چون متکی به این منابع است تحت فشار قرار می‌گیرد.

به‌ گفته وی، ۲۰ درصد از منابع درآمدی را دریافت کردیم که این وضع قابل ادامه نیست، بنابراین کسانی که مشکلی ندارند برای استمرار خدمات رسانی، وظیفه شهروندی خود را انجام دهند. با این وجود این طرح تا زمان اعلام شده ادامه یافت اما اکنون از مشترکان خواسته شده تا نسبت به پرداخت قبوض برق خود اقدام کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала