وزیر نیرو در باره افزایش قیمت آب و برق توضیح داد

© Sputnik / Shiva Abshenassرضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران
رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
اردکانیان: مشترکان پرمصرف و کم‌مصرف جریمه و تشویق می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»،رضا اردکانیان، وزیر نیرو اعلام نمود که از 2 سال پیش هیئت وزیران با توصیه و تاکید رئیس جمهور، وزارت نیرو را در افزایش سالیانه تعرفه‌های آب و برق که هر سال مقداری نسبت به سال قبل اضافه‌تر می‌شد به رقم 7 درصد محدود کردند.

وی افزود:« یعنی وزارت نیرو بیشتر از 7 درصد که در سایر کالاها بیش از این رقم که افزایش مرسوم است، در این چند سال و امسال افزایش تعرفه بیش از این رقم 7 درصد نخواهیم داشت و حتی به کسانی که از الگوی مصرف چه در آب چه در برق کمتر مصرف کنند پاداش هم می‌دهیم.

بازار خودرو: خودروسازان خواستار افزایش 40 درصدی قیمت هستند - اسپوتنیک ایران
بازار خودرو: خودروسازان خواستار افزایش 40 درصدی قیمت هستند

بخش برق در سال قبل به صنایع بزرگ که همراهی در تلاش برای رساندن خاموشی‌ها به صفر درصد، مصرف برق بیش از 200 میلیارد تومان پاداش دادند و به بخش خانگی هم که کمتر از الگوی مصرف استفاده داشتند، بالغ بر حدود 106 میلیارد تومان بود که به صورت اعتباری برای عدم پرداخت قبض در ماه‌های بعد بوده است.

بنابراین افزایش ما بیش از 7 درصد نیست درحالی که همانطور که می‌دانید کل قیمت اّب و برق یک قیمت یارانه‌ای است اما متقابلا کسانی هم که به هردلیل مصارفی بیش از الگوی مصرف دارند براساس مصوبه هیئت وزیران از 2 سال پیش که تغییری نکرده 16 درصد افزایش است و این 16 درصد نه باهدف درآمد بلکه با هدف اینکه این نوع مصرف‌کننده را به سمت خوب مصرف‌ها گذاشته شده است.

 هفتاد درصد مصرف‌کننده‌ها یا به حد الگوی مصرف یا کمتر از آن استفاده می‌کنند. ‌ما هم غیر از این دو رقمی که اعلام کردم افزایش قیمتی نخواهیم داشت و ناشی از قبوض کاغذی افزایشی انجام نمی‌شود، هراز چندگاهی کسانی که وقت زیادی دارند با خبری جامعه را ملتهب می‌کنند.

اگر هم موردی بوده با دفتر مستقیم وزیر نیرو موضوع را مطرح کنند و شخصا دنبال خواهم کرد و تاکنون موردی هم وجود نداشته است البته می‌پذیریم ممکن است احتمال اشتباهی باشد که به طور قطع اصلاح خواهد شد و مطابق قانون برخورد خواهد شد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала