نیروهای حفتر: به زودی پایتخت لیبی به آغوش وطن باز می گردد

© AFP 2022 / Mahmud Turkiaنیروهای حفتر: به زودی پایتخت لیبی به آغوش وطن باز می گردد
نیروهای حفتر: به زودی پایتخت لیبی به آغوش وطن باز می گردد - اسپوتنیک ایران
Telegram
احمد المسماری ، سخنگوی ارتش ملی لیبی به فرماندهی مارشال خلیفه حفتر گفت: طرابلس، پایتخت لیبی که در حال حاضر تحت کنترل دولت وفاق ملی لیبی است، به زودی به "آغوش میهن" باز خواهد گشت.

پیش از این گزارش شده بود که ارتش ملی لیبی تمام حملات نیروهای  دولت وفاق ملی لیبی را به پایگاه نظامی الوطنیه در جنوب غربی طرابلس دفع کرده است .

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسکای نیوز عربی، المسماری گفت: "طرابلس به زودی به آغوش وطن باز خواهد گشت."

سخنگوی ارتش ملی لیبی  همچنین گفت که در هنگام دفع حمله به پایگاه نظامی الوطنیه هشت نفر از پرسنل این ارتش کشته شدند.

بیانیه حفتر برای واگذاری دولت لیبی به ارتش چه عواقبی دارد؟
 - اسپوتنیک ایران
بیانیه حفتر برای واگذاری دولت لیبی به ارتش چه عواقبی دارد؟

نیروهای دولت وقاق ملی لیبی پس از یک حمله سریع و تسخیر شهرهای صبرات ، سورمن و العجیلات ، واقع در غرب طرابلس ، کنترل خود مرز لیبی با کشور همسایه تونس را احیا کردند.

از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی در سال ۲۰۱۱، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که از خلیفه حفتر فرمانده «ارتش ملی لیبی» حمایت می‌کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان از اواخر فروردین ۱۳۹۸ با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه‌نظامیان متحد با آن مواجه شده و تا به امروز موفق نشده است به داخل این شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала