نگرانی آمریکا از تأثیر خطرناک ویروس کرونا بر کودکان

© REUTERS / Khaled Abdullah نگرانی آمریکا از تأثیر خطرناک ویروس کرونا بر کودکان
نگرانی آمریکا از تأثیر خطرناک ویروس کرونا بر کودکان - اسپوتنیک ایران
Telegram
برخی مقامات آمریکایی در مورد اثرات خطرناک ویروس کرونا بر سلامتی کودکان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش اسپوتنیک، بیل دو بلازیو شهردار نیویورک در خصوص نگرانی خود از کرونا ابراز داشت: مقامات آمریکا از تأثیر تازه کشف شده ویروس کرونا بر روی بدن کودکان بسیار نگران هستند. وی از ثبت 15 مورد ابتلای کودکان  به یک بیماری که باعث ایجاد سندرم پاسخ التهابی سیستمیک در بدن این کودکان خبر داد.

بازیکن فوتبال ایران بر اثر کرونا درگذشت - اسپوتنیک ایران
بازیکن فوتبال ایران بر اثر کرونا درگذشت

د بلازیو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "ما تا هنوز ندیده‌ایم که جوانان به اندازه افراد سالخورده  به کرونا ویروس مبتلا می شوند. اما در روزهای اخیر اتفاقی افتاده است که بخش بهداشت ما را نگران نموده است".

وی افزود: "والدین عزیز لطفا توجه کنید ، زیرا فرزندان ما در خطر هستند. چند روز پیش ما شاهد حوادث زیادی از این نوع نبودیم،  اما اکنون می بینیم که15 مورد  تنها درنیویورک  ثبت شده است."

شهردار نیویورک، صحبت بر سر کودکانی مطرح است که هنگام بیماری احساس تب ، خارش، درد شکم و استفراغ می کند".  وی تأکید کرد: "اگر كودكی این علائم را داشته باشد، به خصوص اگر همه این علائم به طور همزمان ظاهر شوند، باید به پزشک تماس بگیرید."

 شهردار در ادامه سخنان خود گفت: " ماهر روز، در مورد چگونگی تأثیر کووید 19 بر بدن چیز های بیشتر می آموزیم. این یک بیماری خشن است. وزارت بهداشت شهر نیویورک به همه کارمندان پزشکی در این شهر دستور داد تا سریعاً وضعیت بیماران زیر 21 سال را گزارش دهند."

این در حالی است که هفته گذشته اداره بهداشت و سلامت برتانیا  هشدار داده در روزهای اخیر موارد زیادی از کودکانی که به سندرم پاسخ التهابی سیستمیک مبتلا شده‌اند در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سراسر این کشور بستری شده‌اند.

این کودکان علائم بیماری ابتلا به ویروس کوود 19 شدید، سندروم شوک سمی و همچنین بیماری کاوازاکی را داشته‌اند. این کودکان البته تنها به بریتانیا محدود نبوده و در کشورهایی، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا هم گزارش شده است. نکته قابل توجه در خصوص این سندروم این است که علائمی مشابه با ویروس کرونا دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала