بازیکن فوتبال ایران بر اثر کرونا درگذشت

© Sputnik / Evgeny Biyatov  /  مراجعه به بانک تصاویر بازیکن فوتبال ایران بر اثر کرونا درگذشت
بازیکن فوتبال ایران بر اثر کرونا درگذشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
ویروس کرونا جان یکی از بازیکنان سابق تیم استقلال اهواز را گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین، محسن باوی بازیکن تیم ستاره شریعتی کوت عبدالله کارون اهواز که سابقه برتن کردن پیراهن تیم استقلال اهواز داشته است، صبح امروز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرد.

 تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 70 هزار نفر رسید  - اسپوتنیک ایران
تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 70 هزار نفر رسید

پس از اینکه چهره‌های ورزشی مطرحی در کشور ایران به این ویروس مبتلا و سپس آن را شکست دادند، وی اولین فوتبالیست ایرانی است که به این علت درگذشته است.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است.

اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند. این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала