تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 70 هزار نفر رسید

© REUTERS / Jim Urquhart تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 70 هزار نفر رسید
 تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 70 هزار نفر رسید  - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از 70 هزار نفر فرا تر رفته است.

به گزارش اسپوتنیک، تعداد قربانیان کرونا ویروس در ایالات متحده از 70 هزار نفر فراتر رفته است، داده های دانشگاه جان هاپکینز که در آن داده های مقامات فدرال و محلی ، رسانه ها و منابع دیگر را به مقایسه می پردازد، آخرین آمار کشته ها و مبتلایان را در آمریکا به ثبت می رساند.

تعداد مبتلایان كرونا در جهان به بیش از 66 هزار نفر در روز رسید - اسپوتنیک ایران
تعداد مبتلایان كرونا در جهان به بیش از 66 هزار نفر در روز رسید

براساس آخرین داده ها، 70115 نفر در اثر کرونا در کشور امریکا جان باختند. تعداد موارد ابتلا به کروناویروس 1.181.885 نفر است ، بیش از 187 هزار نفر بهبود یافته اند.

سازمان بهداشت جهانی در 11 مارس از شیوع یک عفونت کروناویروس جدید با نام کووید 19 به عنوان بیماری همه گیر خبر داد.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند. این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала