خنثی سازی 12 عضو نیروهای کرد مدافع خلق توسط ارتش ترکیه

© Photo / MSBوزارت دفاع ملی ترکیه
وزارت دفاع ملی ترکیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع ترکیه: 12 عضو حزب کارگران کردستان و نیروهای مدافع خلق کرد سوریه پ.ک.ک و ی.پ.گ را که در این کشور بعنوان گروه های تروریستی و ممنوعه شناخته می شود در شمال شرقی سوریه خنثی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه، در روز یکشنبه، اعلام کرد که 12 عضو حزب کارگران کردستان و نیروهای مدافع خلق کرد سوریه پ.ک.ک و ی.پ.گ را که در این کشور بعنوان گروه های تروریستی و ممنوعه شناخته می شود در شمال شرقی سوریه خنثی کردند.

سوریه: ترکیه تسلیحات پیشرفته در ادلب قرار داده - اسپوتنیک ایران
سوریه: ترکیه تسلیحات پیشرفته در ادلب قرار داده

وزارت دفاع ترکیه همچنین افزود: نیروهای ویژه ما 12 تروریست پ.ک.ک و ی.پ.گ را که آتش گشودند و سعی در نفوذ به عملیات "چشمه صلح" داشتند، خنثی کردند.

ایالات متحده و ترکیه در تاریخ 17 اکتبر سال 2019 اعلام کردند که توافق کرده اند عملیات "چشمه صلح" ترکیه در شمال شرقی سوریه را به مدت 120 ساعت به حالت تعلیق درآورد و نیروهای کرد را از منطقه حائل 30 کیلومتری در مرز سوریه و ترکیه، که آنکارا قصد داشت به تنهایی کنترل کند، خارج کند.

بعداً، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، كه ایالات متحده تعهدات خود در قبال توافق های سوریه با ترکیه را به طور كامل انجام نداده است و آنكارا آماده سازش نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала