هشدار همتی به صندوق بین المللی پول

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / هشدار همتی به صندوق بین المللی پول
هشدار همتی به صندوق بین المللی پول - اسپوتنیک ایران
اشتراک
رئیس کل بانک مرکزی ایران در خصوص رعایت بیطرفی توسط صندوق بین‌المللی پول هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اقتصاد نیوز، عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در جلسه وزرای دارایی و روسای کل منطقه منا با رئیس صندوق بین‌المللی پول که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را در منطقه منا دید. همچنین ایران یکی از اولین کشورهایی بود که تحت برنامه RFI منابع اضطراری درخواست کرد. ما با کارکنان صندوق همکاری کردیم تا میزان نیاز در تراز پرداخت‌ها به خاطر این واگیری جهانی را ارزیابی کنیم.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران - اسپوتنیک ایران
همتی به صندوق بین‌ المللی پول: اکنون زمان عمل است

همتی تصریح کرد: از دیدگاه ما صندوق بین‌المللی پول یک نهاد بین‌المللی مستقل و غیرسیاسی است و ما امیدواریم وضعیت به همین شکل باقی بماند. صندوق بین‌المللی پول همانند یک آتش‌نشان بین‌المللی است و ما همه در آن مشارکت داریم تا هرگاه خانه ما آتش گرفت بتوانیم با آن تماس بگیریم و درخواست کمک کنیم. مردم از ما در مقابل صندوق و همچنین بانک جهانی درخواست پاسخگویی دارند. این امر می‌طلبد که صندوق بین‌المللی پول در زمان پاسخگویی به درخواست‌ها بیطرف، جدی، چابک و سریع عمل کند. ملت ما انتظار دارد که صندوق بین‌المللی پول در کنار آنها باشد نه اینکه در پاسخ به درخواست‌های ما وزنی برای محاسبات سیاسی قائل شود. اگر بیطرفی صندوق بین‌المللی پول لطمه ببیند ترمیم آن کاری بسیار دشوار خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی ایران تاکید کرد: اینجانب از شما سرکار خانم مدیر کل درخواست می‌کنم تا تقاضای RFI ما بلافاصله در هیئت مدیره مطرح شود و اجازه دهید هیئت مدیره درباره آن تصمیم‌گیری نماید. همچنین ما بر روی پشتیبانی اعضای هیئت مدیره به ویژه کسانی که نماینده کشورهای منطقه منا هستند حساب می‌کنیم. منابع حاصل از RFI برای تامین مالی خرید دارو و تجهیزات پزشکی توسط ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала