ثبت بیش از 13 هزار مورد ابتلا به کروناویروس در اسرائیل

Telegram
طی یک روز تست کرونا بیش از 150 نفر در اسرائیل مثبت اعلام شد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اطلاعات وزارت بهداشت و درمان اسرائیل، طی یک روز تست کرونا بیش از 150 نفر در اسرائیل مثبت اعلام شد.

تا روز 18 ماه آوریل تعداد 13265 نفر مبتلا به «کووید-19» در اسرائیل به ثبت رسیده است. 6 نفر در طی روز شنبه درگذشتند. تعداد فوتی‌ها به 164 نفر رسیده است. تعداد بهبودیافتگان روز 18 ماه آوریل، رویهمرفته 3456 نفر اعلام شده است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

اسرائیل از یک شیوه درمانی برای معالجه ویروس کرونا خبر داد - اسپوتنیک ایران
اسرائیل از یک شیوه درمانی برای معالجه ویروس کرونا خبر داد

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала