تمدید مدت دورکاری کارمندان دبیرخانه سازمان ملل

CC0 / jensjunge / تمدید مدت دورکاری کارمندان دبیرخانه سازمان ملل
تمدید مدت دورکاری  کارمندان دبیرخانه سازمان ملل  - اسپوتنیک ایران
Telegram
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به دنبال مقامات ایالتی نیویورک مدت دورکاری کارمندان دبیرخانه سازمان ملل را تا پایان ماه مه تمدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پیش از این ، تصمیم گرفته شده بود مدت دورکاری  کارمندان دبیرخانه سازمان ملل تا پایان ماه آوریل باشد

در نامه گوترش به کارمندان  سازمان ملل متحد گفته می شود: "اندریو كوومو ، فرماندار ایالت نیویورک اعلام كرده محدودیت ها و تعطیلی موسسات اقتصادی تا 15 مه 2020 تمدید خواهد شد. پس از مشاوره با مدیران  ارشد و خدمات پزشکی ما  تصمیم گرفتم كه آیین نامه فعلی در مورد استفاده از فناوری ارتباطات از راه دور در مقر سازمان ملل تا 31 ماه مه تمدید شود."

وی خاطرنشان كرد  كه سازمان ملل متحد به بررسی چنین اقداماتی ادامه خواهد داد چون ممکن است لازم شود دورکاری کارمندان دبیرخانه سازمان ملل و عدم حضور آنها در محل های کار تمدید شود.

چگونه کرونا‌ویروس را از خیابان به خانه نیاوریم؟ - اسپوتنیک ایران
چگونه کرونا‌ویروس را از خیابان به خانه نیاوریم؟

تا 6 و 15 دقیقه بامداد امروز به وقت تهران تعداد قربانیان  کرونا در جهان  به 153.871 نفر رسید. از لحاظ تعداد قربانیان ایالات متحده  با بیش از 36.8 هزارفوتی  در جایگاه اول ، ایتالیا با 22.7 هزار فوتی در جایگاه دوم و اسپانیا با 19.6 هزار مورد فوتی در جایگاه سوم  در دنیا قرار دارد.

علاوه بر این ، وضعیت در فرانسه (18.6هزار نفر قربانی) و بریتانیا (14.5 هزارنفر قربانی ) دشوار است.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала