ارائه طرح لغو قرنطینه در امریکا

© REUTERS / Yuri Gripasسخنان جدید ترامپ خطاب به جمهوری اسلامی
سخنان جدید ترامپ خطاب به جمهوری اسلامی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا طرح لغو تدریجی قرنطینه در این كشور ارائه داد كه به دلیل همه گیرشدن کرونا ویروس برقرار شده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ گفت: توصیه های جدید به فرمانداران این امکان را می دهد که "اقدامات مرحله ای و انتخابی را برای باز کردن ایالت های خود انجام دهند." رئیس جمهور خاطرنشان كرد كه مقامات محلی قادر خواهند بود به طور مستقل معلوم کنند كه قرنطینه به دلیل كرونا ویروس چه موقع لغو شود.

به گفته وی ، این طرح از سه مرحله تشکیل شده است. رئیس جمهورآمریکا اظهار داشت : "استراتژی ما امکان می دهد به حمایت از شهروندان مسن و  اقشار آسیب پذیر ادامه  داده شده و در عین حال  به ارتش و سایر گروه های فوق العاده با استعداد مردم اجازه داده شود  کار خود را انجام دهند که هیچ کس بهتر از آنها انجام نمی دهد ."

ادامه پیشروی کرونا در امریکا: آخرین آمار - اسپوتنیک ایران
ادامه پیشروی کرونا در امریکا: آخرین آمار

وی افزود: این طرح از لحاظ تعداد بیماران  ، تست گرفتن و ساعات کار بیمارستانها شرایط خاصی را در نظر می گیرد که باید قبل از آغاز اجرای آن رعایت شود. علاوه بر این ، الزامات بهداشتی که برای جلوگیری از شیوع کرونا  وضع شده اند ، حفظ می شوند.

ترامپ تأکید کرد همانطور که برخی دانشمندان هشدار می دهند ،طرح  آماده شده آغاز احتمالی موج جدید کروناویروس در پاییز را در نظر می گیرد. رئیس جمهور امریکا  گفت: "اگر ویروس در پاییز برگرددکه برخی دانشمندان معتقدند ، شاید این توصیه ها تضمین کنند که ما آماده پاسخ سریع باشیم ."

به گفته دبورا بیركس ، هماهنگ كننده مبارزه با  كرونا ویروس در کاخ سفید ، ایالت ها و شهرداری ها پس از كاهش تعداد موارد تایید شده یا آزمایشات مثبت طی 14 روز ، می توانند شروع به برداشتن قرنطینه كنند ، و در صورت وجود تعدادی از افراد مبتلا به علائم آنفلوانزا یا COVID-19 در همین زمان ، بیمارستان های محلی باید در این مدت طبق معمول کار کنند. این اقدامات با "برنامه قدرتمند تست گیری برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ، از جمله آزمایش آنتی بادی" همراه خواهد بود.

طی شبانه روز گذشته  4591 نفر از مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در امریکا در گذشته و 31451  مورد جدید ابتلا به این بیماری به ثبت رسیده است. میزان مرگ و میر روزانه تقریباً دو برابر بیشتر از حد معمول بوده است.

درمجموع ، بیش از 671 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا  به ثبت رسیده و در کل 33284 نفر از مبتلایان به این بیماری هولناک در ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست داده اند.

براساس آخرین آمار  سازمان بهداشت جهانی، بیش از دو  میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده و بیش از 135 هزار نفر جان باخته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала