ادامه پیشروی کرونا در امریکا: آخرین آمار

© Sputnik / Roman Makhmutov /  مراجعه به بانک تصاویر ادامه پیشروی کرونا در امریکا: آخرین آمار
ادامه پیشروی کرونا در امریکا: آخرین آمار - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ایالات متحده طی 24 ساعت گذشته تعداد بی سابقه ای از افراد مبتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند.

به گزارش اسپوتنیک، ارقام منتشره از سوی دانشگاه جان هاپکینز که محاسبات خود را بر اساس آمار فدرال و محلی و همچنین منابع دیگر انجام می دهد، نشانگر این وضع است.

براساس برآوردهای این دانشگاه ، طی شبانه روز گذشته  4591 نفر از مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در امریکا در گذشته و 31451  مورد جدید ابتلا به این بیماری به ثبت رسیده است. میزان مرگ و میر روزانه تقریباً دو برابر بیشتر از حد معمول بوده است.

آمریکا در حال بررسی روایت شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در چین است  - اسپوتنیک ایران
آمریکا در حال بررسی روایت شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در چین است

درمجموع ، بیش از 671 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا  به ثبت رسیده و در کل  33284 نفر از مبتلایان به این بیماری هولناک در ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست داده اند.

براساس آخرین آمار  سازمان بهداشت جهانی، بیش از دو  میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده و بیش از 135 هزار نفر جان باخته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала