آمریکا در حال بررسی روایت شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در چین است

© Photo / Marijan Murat / dpaآمریکا در حال بررسی روایت شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در چین است
آمریکا در حال بررسی روایت شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در چین است  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان اطلاعات نظامی آمریكا ، روایت انتشار ویروس كرونا از یک آزمایشگاه در شهر ووهان چین را مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه Washington Examiner،  ژنرال مارک میلی ، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا  تأیید کرد که سازمان  اطلاعات نظامی در حال رسیدگی به این موضوع است. به گفته وی ، تاکنون بیشتر شواهد نشان می دهد که این ویروس به طور طبیعی ظاهر شده "اما ما اطمینان نداریم".  

خاطرنشان می شود که برخی از مقامات ارشد آمریکا با عقیده ژنرال مارک میلی موافق نیستند . به نظر آنها ، احتمال منشأ آزمایشگاهی داشتن ویروس کرونا بسیار بیشتر از منشأ طبیعی داشتن آن است. جاش روگن، روزنامه نگار آمریکایی اعلام کرد که طرف چینی تمام مدارک مربوط به آزمایشگاه ووهان را پنهان کرده است.

آمادگی آمریکا برای پرداخت بخشی از حق عضویت خود به سازمان بهداشت جهانی  - اسپوتنیک ایران
بسیج یک گروه ویژه برای تخلیه کاخ سفید در آمریکا

پیشتر شبکه تلویزیونی فاکس نیوز به دنبال آن نشریه دیلی میل خاطرنشان کرده بودند  اولین شخص مبتلا به کرونا ویروس در جهان در آزمایشگاه انستیتوی ویروس شناسی در ووهان چین  کار می کرد و شیوع این ویروس هولناک از آنجا آغاز شده است. چین تمام شایعات درباره ایجاد ویروس کرونا  در این آزمایشگاه را رد کرده است.

براساس آخرین آمار  سازمان بهداشت جهانی، بیش از دو  میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده و بیش از 135 هزار نفر جان باخته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала