لغو رژه نیروهای مسلح ایران به خاطر شیوع کرونا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / لغو رژه نیروهای مسلح ایران به خاطر شیوع کرونا
لغو رژه نیروهای مسلح ایران به خاطر شیوع کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام کرد رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش این کشور این بار به خاطر شیوع نوع جدید ویروس کرونا برگزار نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا ، حسن روحانی در نشست هیئت دولت جمهوری اسلامی با اشاره به ۲۹ فروردین و روز ارتش گفت: همه ساله در ۲۹ فروردین در کنار مرقد حضرت امام رژه نیروهای مسلح برگزار می شد امسال این کار به خاطر شرایط بهداشتی که مورد نیاز کشور است، امکان پذیر نیست.

وی افزود: البته بیانیه‌ای را در این زمینه صادر می‌کنم چرا که امسال موفق به حضور در بین نیروهای مسلح باشم و سخنرانی نشدم. بنابراین لازم می‌دانم که از ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین سایر نیروهای مسلح تشکر و قدردانی کنم.

تولید یک میلیون کیت تشخیص کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران
تولید یک میلیون کیت تشخیص کرونا در ایران

برگزاری رژه های نظامی به مناسبت روز ارتش ایران یک سنت شده اما این تنها روزی نیست که نیروهای مسلح ایران دستاوردهای خود را نشان دهند.  رژه های نظامی در ایران معمولاً در 31 مرداد نیز به مناسبت روز صنعت دفاعی کشور برگزار می شوند.

در کل، مجموع بیماران ویروس کرونای "کووید-۱۹" در ایران به ۷۴۸۷۷ نفر رسیده است.

۴۶۸۳ نفر از بیماران کرونایی ، جان باخته و تا کنون ۴۸۱۲۹ نفر از این بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

۳۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به "کووید-۱۹" در ایران در وضعیت شدید و وخیم این بیماری تحت مراقبت قرار گرفته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала