تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 360 هزار نفر گذشت

© REUTERS / Jason Redmondکرونا در آمریکا
کرونا در آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
در آمریکا تعداد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به «کووید -19» 10689 نفر اعلام شده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد مبتلایان به کروناویروس در آمریکا به 362 759 نفر افزایش یافته است. از این تعداد 18900 نفر بهبود یافته‌اند و 10689 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به «کووید -19» از دست دادند.

سازمان بهداشت جهانی، روز 11 مارس، شیوع کرونا ویروس را «همه‌گیر» اعلام کرد. مطابق با آخرین آمار سازمان نامبرده، در جهان بیش از 1210000 نفر به این بیماری مبتلا شده اند و تقریبا 67600 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سناتور دموکرات درباره شیوع احتمالی کرونا توسط آمریکا دست به افشاگری زد - اسپوتنیک ایران
سناتور دموکرات درباره شیوع احتمالی کرونا توسط آمریکا دست به افشاگری زد

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала