اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در ایران

© Sputnik / Mohammad Sobhanطرح فاصله‌گذاری اجتماعی
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی   - اسپوتنیک ایران
Telegram
ادارات با دو سوم نیروها فعالیت خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران، طرح فاصله‌گذاری هوشمند از تاریخ 11 آوریل در استان‌های کشور و در تهران به اجرا در خواهد آمد.

در این اطلاعیه آمده است: «در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کووید – 19 و با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد طرح فاصله گذاری هوشمند، موارد زیر به اطلاع عموم رسانده می‌شود :

- با توجه به ماهیت گسترش و قابلیت بیماری کرونا، فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راهکار کنترل همه گیری این بیماری است و رعایت این فاصله تا زمانی که بیماری در جامعه درچرخش باشد ضروری و با عنایت به اینکه می تواند تا 95 درصد مانع ازشیوع گردد، باید ادامه یابد.

-  طرح فاصله گذاری هوشمند  ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است که از اسفند ماه همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران اجرا شده و در این مرحله، صرفا مشاغل «غیر پر ریسک» همراه با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران مجوز فعالیت پیدا می کنند.

از طرح فاصله گذاری چه باید بدانیم؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
از طرح فاصله گذاری چه باید بدانیم؟

-  سیاست کلی و راهبرد عمومی ستاد ملی مقابله  با کرونا، همچنان استمرار اصل «در خانه بمانیم» است و خروج از منزل تنها در صورت اضطرار، بصورت بسیار محدود با رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا ممکن می باشد.

-  بخش های تولیدی - اصناف و مشاغل مشخص شده در طرح برای خدمت رسانی به مردم نیز با اجرای دستورالعمل های تخصصی و عمومی بهداشتی مصوب و ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امکان فعالیت کسب و کار خواهند داشت.

-  با تلاش مستمر و هماهنگی بین اتاق بازرگانی و اصناف و  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور العمل های بهداشت صنوف و کسب و کارها تدوین و طی روزهای آینده در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و هرگونه فعالیت صنفی منوط به اجرای این دستورالعمل ها خواهد بود.

-  براساس برنامه ریزی انجام شده کلیه صنوف موظف به ثبت نام و اخذ تعهد از صاحبان کارگاه ها و صنوف در سایت وزات بهداشت (مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی) خواهد بود و پس از دریافت کد مجوز فعالیت صادر خواهد شد.

مدل های کسب و کار گوگل و فیسبوک حقوق بشر را تهدید می کنند - اسپوتنیک ایران
مدل های کسب و کار گوگل و فیسبوک حقوق بشر را تهدید می کنند

-  با اجرای این طرح، تعطیلی های پایه (شامل تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، ورزشگاه ها، مراکز فرهنگی، هنری، مشاغل پرریسک و ... ) و همچنین ممنوعیت ترددهای بین استانی، تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت.

-  مراکز اداری نیز از تاریخ 23 فروردین با رعایت اصول بهداشتی، به جای یک سوم، با دوسوم کارمندان خود فعال خواهند شد و ساعت کاری از 7صبح تا 14 خواهد بود».

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران اظهار داشت که تا روز 19فروردین (7 آوریل) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی 2089 بیمار جدید مبتلا به کووید- 19 در کشور شناسایی شده است.

مجموع بیماران کووید-19 در کشور به 62589 نفر رسیده است. تا کنون 3872 نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند. روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون 27039 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.تا کنون 211136  آزمایش تشخیص کووید -19 در کشور انجام شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала