تعداد باورنکردنی مبتلایان به کرونا در یکی از ایالات آمریکا

© REUTERS / Jason Redmondادامه پیشروی کرونا در آمریکا: رکورد جدید
ادامه پیشروی کرونا در آمریکا: رکورد جدید - اسپوتنیک ایران
Telegram
خانم امی اکتون ، رئیس اداره بهداشت ایالت اوهایو آمریکا معتقد است که بیش از 100 هزار نفر در این ایالت واقع شمال شرق ایالات متحده به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی محلی ABC News 5 Cleveland ، خانم امی اکتون در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:" ما صرفاً بر اساس این واقعیت نتیجه گیری می کنیم که ویروس در بین حداقل 1٪ از جمعیت شیوع آنها دستکم حامل ویروس کرونا در اوهایوهستند . جمعیت  ایالت ما 11.7 میلیون نفر است بنابراین تعداد مبتلایان از 100 هزار نفر فراتر می رود."

براساس اطلاعات رسمی ، 5 مورد تائید شده ابتلا به ویروس کرونا  در اوهایو ثبت شده است. به گفته آکتون ، به دلیل استقرار کند سیستم های تست ، تصور واقع بینانه میزان شیوع این عفونت وحشتناک وجود ندارد.

وزارت بهداشت ایران: 85 مورد فوتی تنها در یک شبانه روز به خاطر ابتلا به کرونا - اسپوتنیک ایران
وزارت بهداشت ایران: 85 مورد فوتی تنها در یک شبانه روز به خاطر ابتلا به کرونا

نوع جدید کرونا ویروس

در پایان سال گذشته ، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی بتازگی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است

براساس آخرین آمار درمجموع ،125 هزار نفر در بیش از 110 کشور جهان  به این بیماری مبتلا شده ، 4625 نفر فوت کرده و بیش از 68 هزار بیمار بهبود یافته اند.

در روسیه 34 مورد  ابتلا کروناویروس شناسایی شده است.

 اقدامات احتیاطی در روسیه

در روسیه اقدامات  بیشتری  برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  در این کشور صورت گرفته است. از جمله  پروازها به ایتالیا ، فرانسه ، آلمان و اسپانیا محدود شده چون در این کشورها سخت ترین وضعیت در بین کشورهای اروپایی از نظر شیوع ویروس کرونا مشاهده می شود.

مقامات روسیه همچنین ممنوعیت موقت صدور ویزا برای  شهروندان ایتالیایی به استثنای موارد تجاری ، بشردوستانه، شغلی و رسمی را اعلام کرده اند.

علاوه بر این ، دولت روسیه عبور ایتالیایی هایی را که به منظور آموزش ، اشتغال و همچنین برای اهداف خصوصی ، توریستی و ترانزیتی وارد روسیه می شوند از مرز خود متوقف می سازد.

این محدودیت ها همچنین درمورد آن دسته از اتباع خارجی که از ایتالیا وارد  می شوند ، به استثنای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، خدمه هواپیما ها ، اعضای هیئت های رسمی و افرادی که دارای اجازه اقامت در روسیه هستند اعمال خواهد شد.

علاوه بر این ، مقامات روسیه توصیه کرده اند که برگزاری برنامه ها مراسم ورزشی و تفریحی کاهش یابد . به مقامات رسمی فدرال توصیه می شود سفرهای کاری خود را به استثنای موارد فوری و یا برای اجرای دستورات نخست وزیر یا رئیس جمهور روسیه ، لغو کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала