اعلام زمان پایان شیوع ویروس کرونا در جهان

© AP Photo / Xinhua / Pang Xingleiاعلام زمان پایان شیوع ویروس کرونا در جهان
اعلام زمان پایان شیوع ویروس کرونا در جهان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ژونگ نانشان ، رئیس کمیسیون ویژه کارشناسان کمیته دولتی بهداشت و درمان چین اعلام کرد شیوع نوع جدید ویروس کرونا در جهان به عنوان یک بیماری واگیر احتمالاً تا ماه ژوئن به پایان خواهد رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویرک پست،  این کارشناس خاطرنشان ساخت برای نیل به این امر کشورها باید تمام نیروهای خود را برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا بسیج کنند. او معتقد است که در چنین شرایطی طی چند ماه  پیروزی بر این ویروس تحقق خواهد یافت.

ژونگ نانشان گفت: "من از همه کشورها می خواهم که دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی را رعایت کنند و در سطح ملی تلاش کنند."

وی معتقد است که شروع ماه های گرم می تواند به کند شدن شیوع ویروس کرونا کمک کند.

این کارشناس تأکید کرد: "ارزیابی من مبتنی بر سناریوهایی است که طبق آن همه کشورها اقدامات مثبتی را در این راستا انجام دهند."

ژونگ نانشان  افزود اگر برخی کشورها خطر ویروس را جدی نگیرند و اقدامات کنترلی لازم را انجام دهند ،  نوع جدید ویروس برونا به عنوان یک بیماری همه گیر می تواند دوام بیشتری داشته باشد.

آیت الله خامنه ای - اسپوتنیک ایران
فرمان رهبر ایران درباره مقابله با کرونا

نوع جدید کرونا ویروس

در پایان سال گذشته ، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است

براساس آخرین آمار درمجموع ،125 هزار نفر در بیش از 110 کشور جهان  به این بیماری مبتلا شده ، 4625 نفر فوت کرده و بیش از 68 هزار بیمار بهبود یافته اند.

در روسیه 34 مورد  ابتلا کروناویروس شناسایی شده است.

 اقدامات احتیاطی در روسیه

در روسیه اقدامات  بیشتری  برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  در این کشور صورت گرفته است. از جمله  پروازها به ایتالیا ، فرانسه ، آلمان و اسپانیا محدود شده چون در این کشورها سخت ترین وضعیت در بین کشورهای اروپایی از نظر شیوع ویروس کرونا مشاهده می شود.

مقامات روسیه همچنین ممنوعیت موقت صدور ویزا برای  شهروندان ایتالیایی به استثنای موارد تجاری ، بشردوستانه، شغلی و رسمی را اعلام کرده اند.

علاوه بر این ، دولت روسیه عبور ایتالیایی هایی را که به منظور آموزش ، اشتغال و همچنین برای اهداف خصوصی ، توریستی و ترانزیتی وارد روسیه می شوند از مرز خود متوقف می سازد.

این محدودیت ها همچنین درمورد آن دسته از اتباع خارجی که از ایتالیا وارد  می شوند ، به استثنای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، خدمه هواپیما ها ، اعضای هیئت های رسمی و افرادی که دارای اجازه اقامت در روسیه هستند اعمال خواهد شد.

علاوه بر این ، مقامات روسیه توصیه کرده اند که برگزاری برنامه ها مراسم ورزشی و تفریحی کاهش یابد . به مقامات رسمی فدرال توصیه می شود سفرهای کاری خود را به استثنای موارد فوری و یا برای اجرای دستورات نخست وزیر یا رئیس جمهور روسیه ، لغو کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала