پرتاب سه ماهواره مخفی از طرف شاتل نظامی آمریکایی X-37B

© Depositphotos.com / Сookelmaپرتاب سه ماهواره مخفی از طرف شاتل نظامی آمریکایی X-37B
پرتاب سه ماهواره مخفی از طرف شاتل نظامی آمریکایی X-37B  - اسپوتنیک ایران
Telegram
طی دو سال گذشته، آزمایش های نظامی از سوی آمریکا در فضا انجام شده و سه ماهواره با هدف ناشناخته را به مدار خود پرتاب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مینی شاتل X-37B مخفی آمریکایی که در سالهای 2017-2019 آزمایش های نظامی را در فضا انجام می داد، سه ماهواره با هدف ناشناخته را به مدار خود پرتاب کرده است. وب سایت تخصصی نیروی هوایی space-track.org در مقاله ای به تشریح پرتاب این سه ماهواره مخفی می پردازد. 

درگیری فضایی ماهواره های اطلاعاتی روسیه و آمریکا  - اسپوتنیک ایران
درگیری فضایی ماهواره های اطلاعاتی روسیه و آمریکا

در اکتبر سال 2019، مدیر بخش فرصت های نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، رندی والدن اعلام نمود که برای اولین بار، شاتل X-37B در سال گذشته چندین ماهواره از سمت این شاتل ​​به فضا پرتاب نمود.

در آن زمان تعداد پرتاب ماهواره ها ناشناخته ماند. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به وجود آنها نیز در فهرست فضاپیما موجود در وب سایت UNOOSA دفتر سازمان فضایی سازمان ملل متحد درج نشده است. این كاتالوگ حاوی اطلاعاتی در مورد ماهواره هایی است كه در مدار قرار دارند، كه كشورها به طور اجباری باید اطلاعات آن را در اختیار این سازمان قرار دهند.

سه ماهواره مخفی نامهای رسمیUSA-295 ، -296 و -297 را در کاتالوگ نیروی هوایی ایالات متحده و همچنین نام های بین المللی 2017-052С ، -052D و -052E دریافت کردند و تأیید نمودند که این ماهواره ها متعلق به مأموریت شاتل X-37B است.

شاتل X-37B توسط شرکت آمریکایی بوئینگ ساخته شده است. از سال 2010 ، پنج پرواز مینی شاتل به مدت 225 تا 780 روز با هدف انجام آزمایش های درون مدار به نفع نیروی هوایی ایالات متحده انجام شد.

برنامه X-37B در سال 1999 توسط ناسا راه اندازی شد، اما در سال 2004 به ارتش آمریکا منتقل شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала