محمود عباس: روابط خود با آمریکا و اسرائیل را قطع می کنیم

© Sputnik / Alexei Druzhininمحمود عباس: روابط خود با آمریکا و اسرائیل را قطع می کنیم
محمود عباس: روابط خود با آمریکا و اسرائیل را قطع می کنیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست فوق العاده اتحادیه عرب با موضوع معامله قرن اعلام کرد که ارتباط خود با آمریکا و اسرائیل را قطع می کند.

به گزارش اسپوتنیک، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز شنبه اعلام کرد که به آمریکا و اسرائیل اطلاع داده که تمامی روابط با آنها را در پی طرح "معامله قرن" که توسط دونالد ترامپ ارائه شد، قطع خواهیم کرد.

مشروح سخنان ترامپ در خصوص معامله قرن  - اسپوتنیک ایران
مشروح سخنان ترامپ در خصوص معامله قرن

وی در نشست فوق العاده اتحادیه عرب در قاهره با موضوع معامله قرن افزود: به آمریکایی ها و اسرائیلی ها پیام فرستادیم که دیگر هیچ گونه روابطی میان ما با اسرائیلی ها از جمله روابط امنیتی وجود ندارد.

محمد عباس گفت: بنیامین نتانیاهو هیچ اعتقادی به صلح ندارد. در دوره وی، شاهد هیچ پیشرفتی در روند صلح نبودیم. دیدارهای چهارگانه ما با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هیچ نتیجه‌ای نداشت. ما می‌خواهیم کشور خود را برپا کنیم و ملت ما در امنیت و استقلال زندگی کنند. ترامپ پیشتر به من گفته بود که معتقد است ما می‌توانیم کشوری بدون سلاح زندگی کنیم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: ما دیگر نخواهیم پذیرفت که آمریکا تنها میانجیگر در مذاکرات با اسرائیل باشد. ما برای پیگیری قضیه فلسطین راهی شورای امنیت خواهیم شد. ما از عرب‌ها می‌خواهیم که با ما باشند. ضمن اینکه چندین تماس در این‌باره نیز دریافت کرده‌ام.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸ همراه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید از طرح سازش‌ کارانه خود موسوم به "معامله قرن" رونمایی کرد و اعلام کرد که این طرح، شهر قدس را پایتخت یکپارچه اسرائیل می‌داند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала