حضور نیروهای آمریکایی در میادین نفتی سوریه

© AFP 2022 / Delil Souleimanحضور نیروهای آمریکایی در میادین نفتی سوریه
حضور نیروهای آمریکایی در میادین نفتی سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا برای گسترش دو پایگاه نظامی خود، تجهیزات نظامی به شمال شرقی سوریه می‌فرستد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «آناتولی»، آمریکا برای گسترش دو پایگاه نظامی خود در میادین نفتی سوریه، تجهیزات نظامی به شمال شرقی سوریه می‌فرستد.

نیروهای آمریکایی گسترش دو پایگاه بزرگ خود در منطقه تحت اشغال گروه‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ را آغاز کرده‌اند. تجهیزات از طریق مرز عراق به سوریه منتقل می‌شوند. هدف از این اقدام گسترش دو پایگاه این کشور در حسکه و دیرالزور است.

ترامپ: حزب کارگران کردستان بدتر از داعش است - اسپوتنیک ایران
ترامپ: حزب کارگران کردستان بدتر از داعش است

در همین راستا چندین دستگاه کامیون حامل مصالح ساختمانی و وسایل نقلیه اخیراً در این دو پایگاه کار خود را آغاز کرده‌اند.این فعالیتهای ایالات متحده با کمک اعضای گروه‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ انجام می‌شود.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 20111 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала