چه غذاهایی را قبل از پرواز نباید بخوریم؟

© Fotolia / Fominayaphotoغذای هواپیما
غذای هواپیما - اسپوتنیک ایران
اشتراک
قبل از پرواز برای پیشگیری از دل درد، نفخ و یا مشکلات تهوع بهتر است یکسری از غذاها را نخورید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری برنا، هضم فست فودها در ارتفاع ۳۵ هزار پایی بسیار دشوار است.  دستگاه گوارش انسان در حال پرورش چربی های اشباع شده است و این مساله باعث سوزش قلب یا به هم خوردگی معده می شود.  خوردن غذاهایی با چربی های اشباع شده منجر به انسداد جریان خون می شود و احتمال بیماری هایی همچون لخته شدن خود در سیاهرگ (DVT) را افزایش می دهد. انواع مواد غذایی که نباید قبل از پرواز بخورید، در زیر آمده است:

انواع کلم ها: فشار هوای داخل کابین هواپیما تنظیم شده است اما همچون هوایی نیست که روی زمین دارد. این مساله باعث می شود هوا و گازهای بلعیده شده در معده و روده باریک افزایش پیدا کنند و شرایط ناراحتی همچون نفخ برای مسافر به وجود بیاید. برای جلوگیری از این مشکل، از خوردن سبزیجاتی همچون بروکلی، گل کلم و دیگر انواع کلم ها که منجر به ایجاد نفخ می شوند، خودداری کنید.

آدامس ها و آب نبات های رژیمی: محصولات رژیمی که قند ندارند شاید برای افرادی که رژیم یا دیابت دارند، مناسب باشد اما این مواد خوراکی مقادیر زیادی شیرین کننده مصنوعی درونشان وجود دارد. متاسفانه بدن انسان برای هضم مواد مصنوعی ساخته نشده است. به همین دلیل، این مواد می توانند منجر به ایجاد نفخ، گاز و حتی خاصیت ضد یبوست شوند. 

نوشیدنی های کربن دار: نوشیدنی های کربن دار همچون آب های گازدار و ماءالشعیرها منابع اصلی برای ایجاد نفخ هستند. 

بیسکویت ایتالیایی با گندم ایرانی +عکس - اسپوتنیک ایران
خطرات شیرینی برای سلامت انسان

حبوبات: بسیاری از سبزیجات و حبوبات حاوی نوعی شکر غیرقابل هضم هستند که منجر به نفخ شکم می شود. اگر نمی توانید از خوردن یک کاسه لوبیای گرم یا عدسی برای صبحانه چشم پوشی کنید، حداقل آنها را از یک شب قبل داخل آب بخیسانید تا شکرهای نفاخ آن تا حدی از بین بروند.

سیر: سیر بسیار خوش طعم است اما باعث بوی بد دهان و بدن انسان می شود. سیر حاوی سولفوریک است و توسط جریان خون و ریه جذب می شود. به این معنا که پس از خوردن سیر حتما بوی سیر خواهید گرفت حتی اگر دندان های خود را مسواک بزنید. بنابراین، برای خاطر بغل دستی خود در هواپیما، از خوردن غذاهای سیر دار پیش از پرواز خودداری نمایید.

آب، یخ، قهوه یا چای داخل هواپیما را ننوشید: خیلی خوب است که آب بدن شما تکمیل باشد اما بهتر است شیشه آب خودتان را همراه داشته باشید و از نوشیدنی های رایگان داخل کابین هواپیما استفاده نکنید. تحقیقات نشان داده اند، تانکرهای آب بیشتر هواپیماها با استانداردهای بهداشتی مطابقت ندارند و حاوی باکتری هایی همچون E. coli هستند. چای و قهوه هایی که داخل هواپیما سرو می شوند نیز از همین تانکر تهیه می شوند و اصولا به اندازه کافی گرم نمی شوند تا باکتری ها کشته شوند. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала