کاهش قیمت لوازم یدکی خودرو پس از افزایش قیمت بنزین در ایران

© AP Photo / Vahid Salemiافزایش قیمت بنزین و کاهش قیمت لوازم یدکی خودرو در ایران
افزایش قیمت بنزین و کاهش قیمت لوازم یدکی خودرو در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات ایران اعلام کرد که افزایش قیمت بنزین نه تنها منجر به افزایش قیمت ها در بازار لوازم یدکی خودرو نشده، بلکه به رکود بازار لوازم یدکی دامن زده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سیدمهدی کاظمی، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات ایران در رابطه با اوضاع و احوال بازار لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات، اظهار کرد: اصلاح قیمت بنزین تاثیری در افزایش قیمت قطعات یدکی خودرو نداشته است؛ ضمن اینکه در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار لوازم یدکی دیده نمی‌شود؛ هرچند که آینده بازار نامعلوم است اما آنچه که در حال حاضر در بازار شاهد هستیم، ثبات قیمت‌ها است.

تاکسی تهران - اسپوتنیک ایران
افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در ایران

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شکایات مربوط به گرانی، کیفیت و نظایر آن به اتحادیه ارائه می‌شود، تاکنون گزارش اعتراضی در زمینه افزایش قیمت‌ قطعات یدکی خودرو به اتحادیه داده نشده است که نشان از آرامش بازار دارد.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات با بیان اینکه تنها عامل موثر بر افزایش قیمت قطعات لوازم یدکی در آینده این بازار می‌تواند افزایش نرخ ارز باشد، خاطرنشان کرد: افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی خواهد شد و در این شرایط واردکنندگان نیز به دلیل جلوگیری از ضرر، قطعات را با قیمت بیشتری عرضه خواهند کرد؛ بنابراین در صورت افزایش قیمت ارز، نرخ قطعات حدود پنج درصد افزایش خواهد داشت.

وی افزود: هر چند بازار در آرامش به سر می‌برد و نگرانی از بابت کمبود قطعه وجود ندارد، اما رکود بازار منجر به ایجاد نگرانی در میان فعالان بازار شده است؛ چرا که با اصلاح قیمت بنزین، استفاده از خودرو احتمالا کاهش می‌یابد.

کاظمی خاطرنشان کرد: با روند فعلی پیش‌بینی می‌شود قیمت قطعات یدکی حتی نزولی شود؛ چراکه در صورت کاهش مصرف قطعات، فروشندگان برای پرداخت بدهی‌های خود ناگزیر به فروش قطعات با قیمت پایین‌تر خواهند بود. البته چنانچه سهمیه تاکسی‌ها نیز همچون وانت بارها که از روز گذشته (چهارشنبه) 100 لیتر افزایش یافته، در روزهای آینده واریز می‌شود، شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.به تازگی در شبکه های اجتماعی مطالبی در رابطه با افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو منتشر شده که البته هیچ منبعی نداشته است و صحت و سقم آن قابل تایید نبود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала