افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در ایران

© Sputnik / Siyavash Sobhgani تاکسی تهران
تاکسی تهران - اسپوتنیک ایران
Telegram
به نظر می رسد که امسال نرخی افزایش نیابد اما برنامه های دولت برای افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی برای سال آینده مطرح شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران درخصوص نرخ کرایه‌های تاکسی با توجه به تغییر قیمت بنزین در تهران و اینکه راننده‌های تاکسی معتقد‌ند هزینه‌های آنها با افزایش نرخ سوخت حدود 15 درصد افزایش یافته است، بیان داشت: از سوی دولت تاکید شده که امسال هیچ نرخی افزایش نیابد لذا در حال حاضر هیچ نرخی از کرایه حمل و نقل عمومی تغییر نمی‌کند.

وی خاطر نشان نمود که برنامه‌های دولت برای افزایش نرخ کرایه‌ها مربوط به سال آینده است و افزود: ماهم بر همین اساس برنامه‌ها را رعایت می‌کنیم.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه برای سال آینده آیا افزایش نرخ کرایه‌ها بیش از 20 درصد است‌،گفت: اطلاعی در این زمینه ندارم.

هاشمی همچنین افزود: افزایش نرخ بنزین ورود خودروهای اقماری و اطراف تهران را به پایتخت کاهش داده و ترافیک صبح کمتر شده البته از ساعت 9 صبح به بعد هم کاهش ترافیک برای همه محسوس است.

وی در خصوص مشکلات سیستم اتوبوسرانی نیز با بیان اینکه تعداد ناوگان اتوبوس رانی تهران، طی ده سال گذشته از بیش از 7000 دستگاه است، ادامه داد: اما به جای آنکه مطابق برنامه ناوگان اتوبوسرانی 30 درصد افزایش یابد تعداد اتوبوس‌ها به کمتر از 6000 دستگاه رسیده که عمر اتوبوس‌ها نیز از پنج سال به 11 سال رسیده است به نحوی که نیمی از ناوگان فعلی اتوبوسرانی تهران در حال حاضر فرسوده است و روزانه بیش از 300 مورد توقف ناشی از خرابی اتوبوس در تهران رخ می‌دهد که موجب افزایش ترافیک و نارضایتی شهروندان می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала