احتمال برکناری سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / احتمال برکناری ویلموتس از تیم ملی ایران قوت گرفت
احتمال برکناری ویلموتس  از تیم ملی ایران قوت گرفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
مسؤولان فدراسیون فوتبال ایران بعد از نشست هیات رئیسه در هفته گذشته، چندین بار با سرمربی تیم ملی این کشور در بلژیک صحبت کرده و خواسته‌های خود را به وی ارائه کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران که با این تیم 2 شکست پیاپی مقابل بحرین و عراق متحمل شده، با وجود اینکه در ایران حضور ندارد، با انتقادات گسترده کارشناسان مواجه شده است.

برانکو ایوانکویچ - اسپوتنیک ایران
چراغ سبز برانکو برای جانشینی ویلموتس در تیم ملی فوتبال ایران

سرمربی تیم ملی ایران این روزها به مربی پروازی معروف شده و اهالی فن معتقدند در صورت ادامه این روند، تیم ملی ایران در 4 دیدار حساس آینده دچار مشکلات زیادی در راه صعود به جام جهانی 2022 قطر خواهد شد.

با وجود این انتقادات، ویلموتس بلافاصله بعد از بازگشت با تیم ملی ایران به تهران، عازم بلژیک شد و شاید انتقادات فوتبالی‌ها در ایران را چندان حس نکرد اما بدون شک در این راه فدراسیون متحمل انتقادات فراوانی شد. در این بین، مسئولان فدراسیون بلافاصله با ویلموتس صحبت کرده و بعد از نشست هیات رئیسه، با این مربی تماس‌هایی را برقرار کردند.

فدراسیون فوتبال ایران در تماس‌های خود با مرد بلژیکی، تاکید بر اجرای تمامی بندهای قرارداد داشته و قصد دارد با این مربی ادامه همکاری بدهد؛ به خصوص که مسئولان فدراسیون با رایزنی‌های گسترده موفق شدند مطالبات این مربی بلژیکی را تامین کنند. اما ظاهرا در این تماس‌ها نکاتی از مربی بلژیکی خواسته شده که اعلام کرده تصمیم دارد بعد از فکر کردن، در روزهای آتی به مسئولان فدراسیون پاسخ بدهد.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در تماس‌هایی که با ویلموتس برقرار کردند، از وی خواسته‌اند تا به تمامی مباحث قراردادی که در ابتدا امضا شده متعهد باشد. ضمن آنکه با توجه به اهمیت دیدارهای آینده تیم ملی، باید بیشتر در ایران حضور داشته باشد تا شرایط آماده سازی روند بهتری به خود بگیرد. در این بین قرار است ویلموتس در هفته جاری در خصوص درخواست‌های فدراسیون پاسخ نهایی را ارائه کند.

باید دید در صورتی که ویلموتس نتواند خواسته‌های فدراسیون را تامین کند یا در صورتی که با برخی درخواست‌ها مخالفت کند، همچنان در تیم ملی ماندنی است یا خیر؟ شاید در این صورت فدراسیون که قویا تاکید به ماندن سرمربی تیم ملی در سمت خود دارد، دستی بازتر برای پایان همکاری با مربی بلژیکی داشته باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала