واکنش لاریجانی به سخنان آیت الله خامنه ای درباره حوادث اخیر ایران

© AFP 2022 / Atta Kenareواکنش لاریجانی به سخنان آیت الله خامنه ای درباره حوادث اخیر ایران
واکنش لاریجانی به سخنان آیت الله خامنه ای درباره حوادث اخیر ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، اظهارات رهبر ایران در خصوص حوادث اخیر در این کشور را حکیمانه خواند و گفت: سخنان رهبری مسیر حرکت مردم و مسئولان را در مورد حوادث چند روز اخیر روشن کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز دوشنبه، گفت: لازم است از رهبر معظم انقلاب سپاسگزاری کنم که با سخنان حکیمانه خود در روز گذشته مسیر حرکت مردم عزیز و مسئولان را در مورد حوادث چند روز اخیر روشن کردند که ضمن توجه جدی به شرایط کشور همه بخش های دولت باید برای حل مسایل مردم و رفع دغدغه های مخصوصا در کنترل قیمت ها همت داشته باشند. همراستایی قوای مختلف در این شرایط ضرورت دارد.

واکنش رهبر ایران به اتفاقات اخیر در ایران - اسپوتنیک ایران
واکنش رهبر ایران به اتفاقات اخیر در این کشور

وی خطاب به رهبر ایران گفت: توجه دادن حضرتعالی به همگان در زمینه رفتار ظالمانه اغتشاشگران و آشوبگران با تاکید بر امنیت کشور وفاق همه قوای کشور در مقابله این دسیسه چندجانبه را بیشتر از گذشته آشکار می سازد. مخصوصا وقتی وزیر خارجه بی آبروی آمریکا با بیشرمی و فرصت طلبی احمقانه آشکارا از آتش زدن اموال مردم حمایت می کند و این را دفاع از مردم ایران می نامند که با این اقدام به خوبی رفتار دروغین و ریاکارانه خود را نسبت به ملت ایران نشان داد.

لاریجانی افزود: هدف آمریکا نسبت به ایران چیزی جز به هم ریختن امنیت کشور و آتش زدن منافع ملت نیست.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس پس از شنیدن بیانات عمیق و مدبرانه حضرتعالی تبعیت از مسیر تعیین شده جنابعالی را لازم دانسته و پیگیری دغدغه های مردم در زمینه مشکلات اقتصادی را با جدیت دنبال خواهند کرد و با همگرایی بیشتر جایی برای آشفته سازی کشور توسط آمریکا و نوکران منافق و ضدانقلاب نخواهند داد.

روز گذشته رسانه ها اعلام کردند که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران به دنبال حواشی مربوط به افزایش قیمت بنزین، طرح استیضاح علی لاریجانی را کلید زده‌اند. 

شایان ذکر است که در تاریخ 15 نوامبر طرح سهمیه بندی بنزین در ایران، آغاز شد که براساس این طرح، هزینه یک لیتر بنزین درون سهمیه از 1000 به 1500 تومان افزایش یافت و بنزین ازاد نیز 3000 تومان قیمت گذاری شد. در پی این افزایش قیمت، اعتراضاتی در شهرهای مختلف ایران در این ارتباط آغاز شد که در برخی موارد به خشونت کشیده شده و باعث کشته و زخمی شدن معترضان گردید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала