آیا ایران از شانتاژ هسته‌ای علیه اروپا استفاده می‌کند؟

Telegram
پمپئو: جهانیان باید برای فشار بیشتر بر ایران متحد شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فاکس بیزنس»، مایک پمپئو وزیرامورخارجه آمریکا اعلام نمود که جهانیان باید برای فشار بیشتر بر ایران متحد شوند.به اعتقاد وی، فعالیت ایران در عرصه هسته‌ای و سیاست اجرایی ایران تشدید فشار بر رژیم ایران را در پی خواهد داشت.

وزیرخارجه آمریکا در ادامه افزود:«ما باید به تشدید فشار بر ایران ادامه بدهیم. ما باید کاری کنیم تا جهانیان به این موضع قانع شوند که رژیم ایران مثل گذشته بزرگترین کشور حامی تروریسم و خطر  واقعی برای امنیت جهانی است.

تحریم‌های اقتصادی علیه ایران نتایج خوبی ببار آورده است. رهبران اسلامی ایران مجبور می‌شوند تصمیمات دشواری در رابطه با بودجه اتخاذ کنند. تهران تأمین سرمایه ساختارهایی مانند «حزب‌الله» و غیره را کاهش می‌دهد.

صالحی: با سانتریفیوژهای IR9 ظرفیت غنی سازی ایران 50 برابر خواهد شد - اسپوتنیک ایران
صالحی: با سانتریفیوژهای IR9 ظرفیت غنی سازی ایران 50 برابر خواهد شد

توافق« برجام» امکان دسترسی به پول برای فعالیت تروریستی آن کشور را فراهم کرد. در نتیجه، تهران هم‌اکنون موشک دارد و به تشدید ترور ادامه می‌دهد. دونالد ترامپ علیه افزایش آهنگ غنی‌سازی اورانیوم در ایران سخنرانی کرد.دیدگاه های آمریکا و اروپا در خصوص «برجام» متفاوت است. اما فکر می‌کنم که اروپائیان به این درک رسیده‌اند که ایرانی‌ها در جهت نادرستی حرکت می‌کنند.

اروپائیان متوجه شده‌اند که رژیم ایران قصد دارد از مواد هسته‌ای برای شانتاژ استفاده کند تا پول بیشتری از اروپا و یا غرب دریافت کند. می‌دانم که آنها نگران این موضوع هستند. امیدوارم که آنها به کمپین ما بپیوندند».

گفتنی است، روابط آمریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهورآمریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به دنبال تشدید مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا و تعلل اروپایی‌ها در اجرای وعده‌ها و تعهدات برجامی آنها، شورای عالی امنیت ملی ایران همزمان با سالروز خروج آمریکا از برجام با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو این توافق اعلام کرد که ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала