توضیحات موسوی درباره علت ترک جلسه علنی مجلس توسط ظریف

© Sputnik / Shiva Abshenasتوضیحات موسوی درباره علت ترک جلسه علنی مجلس توسط ظریف
توضیحات موسوی درباره علت ترک جلسه علنی مجلس توسط ظریف - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران توضیحاتی را درباره علت ترک جلسه علنی مجلس توسط محمدجواد ظریف ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توضیح علت ترک جلسه علنی مجلس توسط  محمدجواد ظریف اظهار داشت: دیروز به وزارت خارجه ابلاغ شد که جلسه شورای عالی امنیت ملی به ساعت ۱۵ امروز یکشنبه منتقل شده است. از آنجا که حضور وزیر امور خارجه در جلسه شورا ضروری بود از هیات رئیسه مجلس خواسته شد طرح سوالات از ایشان را به دلیل تداخل جلسات به تعویق بیندازند تا به این جلسه مهم برسند که موافقت نشد.

واکنش‌ها به ترک جلسه علنی مجلس توسط ظریف - اسپوتنیک ایران
واکنش‌ها به ترک جلسه علنی مجلس توسط ظریف

موسوی در ادامه افزود: اما گفتند ایشان از ساعت ۱۴ تا  ۱۴:۴۰  به مجلس بیایند و بعد تشریف ببرند. ایشان هم  راس ساعت ۱۴ در صحن علنی حاضر شدند و جلسه هم ساعت ۱۴:۲۵ دقیقه شروع شد. دکتر ظریف تا ساعت ۱۴:۵۵ در مجلس ماندند و دو دور نوبت شان را صحبت کردند.  بعد از آن بر اساس آئین نامه مجلس ایشان دیگر فرصت صحبت نداشتند. لذا با توضیح وضعیت و عذرخواهی از نمایندگان محترم گفتند که با اجازه به جلسه بعدی می روند و سخنان آقای ابطحی را از رادیو می شنوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه تصریح کرد: لذا اصولا این ادعا که ایشان باید می‌ماندند و پاسخ می دادند بلا وجه است؛ چون براساس آیین نامه داخلی مجلس ایشان بعد از سخنرانی جناب ابطحی حتی حق پاسخگویی هم نداشتند.

موسوی تاکید کرد: این سومین حضور وزیر امور خارجه در صحن علنی علاوه بر حضور در کمیسیون ها در ۳ ماه گذشته برای پاسخ به ۸ سوال است. هیچ وزیر خارجه‌ای در تاریخ ایران به اندازه دکتر محمد جواد ظریف برای پاسخگویی به مجلس نرفته است.

گفتنی است محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که به منظور پاسخ به سوال محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر درخصوص علت اظهارات وی درباره پولشویی در ایران در نشست علنی نوبت عصر امروز مجلس حضور یافته بود، پس از ایراد سخنان خود و قبل از پایان بررسی سوال از وی، جلسه علنی مجلس را ترک کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала