جزئیات تحریم بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها

© Sputnik / Shiva Abshenasجزئیات تحریم بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها
جزئیات تحریم بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از معرفى فهرست اول افراد تحریمی‌که با بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها همکاری دارند، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: طبق قانون بزودی اولین گروه از افرادی را که با بنیاد به اصطلاح دفاع از دموکراسی‌ها همکاری دارند را برای افزوده شدن به فهرست تحریم به نهادهای ذیربط از جمله قوه قضائیه معرفی خواهد کرد.

وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
بنیاد آمريكائى دفاع از دمکراسی‌ها در لیست تحریمی ایران

موسوی تشریح کرد: از نظر ایران این بنیاد به هیچ وجه یک اندیشکده محسوب نمی‌شود بلکه سازمانی است که در پوشش اندیشکده بصورت روزمره در حال طراحی و تشویق " تروریسم اقتصادی" و اعمال خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران است. این بنیاد بازوی طراحی و عملیاتی دولت آمریکا محسوب شده و آمریکا بیشتر اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران را بر مبنای طراحی‌های این بنیاد انجام می دهد.

وی افزود: فهرست اول افراد تحریمی‌شامل ملیت های مختلف است که در اقدامات این بنیاد علیه مردم ایران نقش موثری به عهده دارند.

شایان ذکر است که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه دوم شهریور ماه، بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها (اف‌دی‌دی) و مدیر آن را با استناد به «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала