بدهی تاريخی دولت فدرال آمريکا

© REUTERS / Rhona Wise بدهي تاريخي دولت فدرال آمريکا
بدهي تاريخي دولت فدرال آمريکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد، بدهي ملی دولت فدرال امریکا برای اولین بار تاریخ این کشور به بالاترین میزان یعنی 22 تریلیون دلار رسید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از یواس‌ای تودی ، وزارت خزانه داری امریکا صبح چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که بدهی دولت این کشور به مبلغ حدود 22 تریلیون دلار رسیده است که در تاریخ ایالات متحده بی‌سابقه است. 
به نقل از این گزارش، بدهی ملی ایالات متحده 22.012 تریلیون دلار است و طبق گفته وزارتخانه، از ابتدای فوریه 2019 این رقم بیش از 90 میلیارد دلار افزایش یافته است.
محمدرضا پهلوی و جیمی کارتر همراه بانوهای اول ایران و آمریکا - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
بدهی هزار میلیونی آمریکا به ایران
بدهی عمومی دولت فدرال امریکا با افزایش 2 تریلیون دلاری طی 18 ماه اخیر و بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده، به میزان 22.013 تریلیون دلار رسید و طبق گفته این وزارتخانه، از ابتدای فوریه 2019 این رقم به بیش از 90 میلیارد دلار افزایش یافته است. 
کسری بودجه فدرال آمریکا، به‌عنوان یکی از عوامل اصلی در افزایش بدهی ملی این کشور، طی چند سال اخیر کمتر از یک تریلیون دالر سالانه بوده است. 
از سوی دیگر عوامل مانند برنامه‌های وام فدرال دانشجویی و برنامه‌های وام مسکن باعث شده که بدهی عمومی با سرعتی بیشتر از یک تریلیون دلار در سال افزایش پیدا کند.
کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی امریکا معتقدند که بدهی عمومی تا سال 2027 به مبلغی بیش از 27.3 تریلیون دلار خواهد رسید. 
پیش از این در خبرها آمده بود که، 
پیش از این در خبر ها امده بود که ترامپ در حال رایزنی در خصوص اخراج جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکاست. از سوی دیگر استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در تلاش است تا اولین بحران واقعی خود در این مقام را پشت سر بگذارد. او نیز مورد خشم دونالد ترامپ به علت کاهش ارزش سهام قرار گرفته است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала