روسیه و پيشبينى مسابقه تسلیحاتی جدید

© Sputnik / Vitaliy Belousov /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه و وپیش بینی مسابقه تسلیحاتی جدید
روسیه و وپیش بینی مسابقه تسلیحاتی جدید - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرگی لاوروف از عملی شدن خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، انتقاد نمود.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه روسیه در برنامه تلوزیونی "مسکو کرملین پوتین "در کانال" روسیه 1 اعلام نمود که احتمال خروج واشنگتن از معاهده منع موشک های میان برد، می تواند منجر به یک مسابقه تسلیحاتی جدید شود.
به گفته وزیر امور خارجه روسیه، تصمیم آمریکا به خروج از پیمان INF اعلام شده است و خیلی زود رسمی و اجرا خواهد شد، که در دیدار رئیس جمهور ولادیمیر پوتین با جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده اعلام شد. لاوروف گفت: "این واقعیت که این تصمیم نهایی شده و در حال اجرا می باشد واقعیت عینی برای ما است، این (تصمیم) بسیار بد است."

آمریکا جنگ غیرمستقیم را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
آمریکا جنگ غیرمستقیم را اعلام کرد

لاروف گفت، اگر آمریکا قرارداد تسلیهلات پیشرفته استراتژیک را که در سال 2021 منقضی می شود را تمدید ننماید، پس در دنیا هیچ چارچوبی قانونی برای محدود کردن مسابقه تسلیحاتی وجود نخواهد داشت. وزیر امور خارجه روسیه به نقل از سخنان پوتین یادآور شد که روسیه مجبور خواهد شد که در نهایت به تغییرات نامطلوب در وضعیت استراتژیک پاسخ دهد، اما هرگز آن را بیش از حد پرهزینه نمی کند.
گفتنی است، پیمان موشک های میان برد و موشک های برد کوتاه 8 دسامبر 1987 در زمان سفر میخائیل گورباچف به واشنگتن به امضا رسید. برای نخستین بار موشک هایی با برد از 500 تا 1000 و از 1000 تا 5000 کیلومتر شامل کاهش شدند از جمله موشک های نوع «ار-12 و ار-14» که اتحاد شوروی در سال 1962 در کوبا مستقر کرده بود و بحران کارائیب را دامن زد.
در ماه مه 1991 این پیمان کاملا اجرا شد و تا آن زمان اتحاد شوروی 1752 موشک بالستیکی و بالدار زمین پایه را نابود کرده بود و آمریکا 859 موشک از این نوع را. این سند نامحدود است. در عین حال هر یک از طرفین این قرارداد می تواند بطور یکجانبه با ارائه ثبوت قانع کننده در باره ضرورت خروج از آن از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала