طرح اتحادیه اروپا برای پیوستن روسیه و چین به جایگزین سوئیفت

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy /  /  مراجعه به بانک تصاویر طرح اتحادیه اروپا برای پیوستن روسیه و چین به جایگزین سوئیفت
طرح اتحادیه اروپا برای پیوستن روسیه و چین به جایگزین سوئیفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
اتحادیه اروپا سیستم پرداختی ویژه خود را در رابطه با ایران طرح ریزی می کند و قصد دارد روسیه و چین را نیز به آن جلب نماید.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر چیژوف، نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا ضمن اعلام این خبر گفت:" صحبت بر سر مکانیزم محاسبات مالی است که در نظر است آنرا در اروپا طرح ریزی و مورد استفاده قرار داده و سپس برای کشور های ثالث بگشایند".
چیژوف افزود اتحادیه اروپا مکانیزم محاسبات با ایران با دور زدن تحریم های آمریکا را تدوین می کند. وی خاطرنشان کرد همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آن حضور ندارند اما این مکانیزم بزرگترین کشورهای اروپایی مخصوصاً امضا کنندگان برجام را در بر می گیرد.
در اواخر سپتامبر روسیه ، بریتانیا، فرانسه، آلمان و چین یعنی همه امضا کنندگان برجام غیر از امریکا پیشنهادکردند مکانیزم مالی ویژه ای برای محاسبات مالی یا دور زدن تحریم های ایالات متحده طرح ریزی شود اما جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا اعلام کرد کشور وی به اتحادیه اروپا و دیگر کشورها اجازه نخواهد داد تحریم ها علیه ایران را دور بزند.

مکانیزم جدید تراکنش - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
طراحی سوئیفت ایرانی ممکن خواهد بود؟

عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران در اوایل اکتبر اظهار داشت تهران در حال مذاکرات با شرکای خود برای ایجاد مکانیزم هایی برای فروش نفت ایران با دور زدن تحریم ها است.
در حال حاضر در بیش از 200 کشور سیستم اطلاع رسانی و پرداخت سوئیفت فعالیت می کند.
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا از جمله شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی علیه ایران نیز از روز 4 نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала