اسد :سقوط هواپیمای روسیه نباید مانع جنگ با تروریسم شود

© AP Photo / SANAاسد :سقوط هواپیمای روسیه نباید مانع جنگ با تروریسم شود
اسد :سقوط هواپیمای روسیه نباید مانع جنگ با تروریسم شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
بشار اسد رئیس جمهور سوریه در خصوص سقوط هواپیمای نظامی روسیه در این کشور پیام تسلیت خود را برای رئیس جمهور روسیه ارسال کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در پیام تسلیت خود به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ارتباط با سقوط هواپیمای ایل-۲۰ و کشته شدن نظامیان روسی ابراز امیدواری نمود که این حادثه دلیل قطع مبارزه با تروریسم در سوریه نشود. به گزارش اسپوتنیک خبرگزاری دولتی سوری سنا در این خصوص اطلاع داد.

شایگو: مقصر اصلی سقوط هواپیمای روسیه در سوریه ، اسرائیل است - اسپوتنیک ایران
شایگو: مقصر اصلی سقوط هواپیمای روسیه در سوریه ، اسرائیل است
متن پیام منتشر شده به این شرح است: « ما کاملا مطمئنیم که تراژدی، مانند این ، برای ما و شما مانعی برای ادامه مبارزه با تروریسم نباشد ، مبارزه ای که در آن خون نظامیان ما و شما ریخته شده است و آخرین قربانیان آن ، افرادی بودند که در هواپیمای ایل ۲۰ حضور داشتند.»
وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала