قطع پرواز های ایرفرانس به ایران به دنبال كى ال ام و بريتيش ايرويز

© Sputnik / Mihail Kutusovقطع پرواز های ایرفرانس به ایران
قطع پرواز های ایرفرانس به ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
پروازهای ایرفرانس به تهران متوقف می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، از 18 ماه سپتامبر 2018، شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» فرانسه ارتباط هوایی خود با تهران پایتخت ایران را قطع خواهد کرد.

هم صحبت اسپوتنیک گفت:«ما به پروازهای خود به تهران به دلیل اقتصادی پایان می دهیم».

شرکت هواپیمایی «ایر فرانس» 7 ماه اکتبر 1933 تأسیس شد. مقر آن در فرودگاه بین المللی « شارل دگل» قرار دارد. در سال 2004 میلادی ایرفرانس با شرکت هواپیمایی هلندی « KLM» متحد شد. مقر این شرکت متحده در فرانسه قرار دارد.

شرکت هواپیمایی هلندی « KLM» اعلام کرد که از روز 24 سپتامبر 2018 پروازها به تهران، به حالت تعلیق در خواهد آمد." این شرکت تنها می تواند یا پول مسافران را برگرداند یا اینکه پروازهای آنها را به صورت مجانی شرکتهای ایرلاین دیگری تحویل دهد.

توقف پروازهای شرکت کی‌ ال ‌ام هلند به ایران - اسپوتنیک ایران
توقف پروازهای شرکت "کی‌ ال ‌ام" هلند به ایران

 از سوی دیگر امروز 23 آگوست، شرکت بریتیش ایرویز در خصوص توقف پرواز در مسیر رفت و برگشت به ایران گفت که "از آنجا که فعالیت در مسیر لندن به تهران در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد ما این پروازها را به حالت تعلیق درمی‌آوریم". آخرین پرواز از لندن به مقصد تهران روز 22 سپتامبر و آخرین پرواز بازگشت از تهران به لندن روز 23 سپتامبر انجام خواهد شد.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد(متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریم های وضع شده علیه این کشور برداشته شود. اما هشتم ماه مه ترامپ از برجام خارج شد و اعلام کرد تحریم ها علیه ایران احیا خواهند شد.  

پس از این ماجرا برخی شرکت های خارجی روابط خود را با ایران متوقف کرده اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала