انتشار فایل صوتی منتسب به ابوبکر بغدادی

© AP Photo / Militant videoانتشار فایل صوتی منتسب به ابوبکر بغدادی
انتشار فایل صوتی منتسب به ابوبکر بغدادی - اسپوتنیک ایران
Telegram
داعش* یک فایل صوتی منتشر کرد که ادعا می شود در این فایل سرکرده داعش از هوادارانش خواسته مقاومت کنند.

وضعیت بغدادی از زبان یکی از رهبران داعشی دربند - اسپوتنیک ایران
وضعیت "بغدادی" از زبان یکی از رهبران داعشی دربند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، «داعش» یک فایل صوتی منتشر کرده که در آن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده این گروه تروریستی از هوادارانش خواسته استقامت به خرج دهند.

خبرگزاری وابسته به گروه تروریستی داعش این فایل صوتی ۵۵ دقیقه‌ای را در شرایطی منتشر کرده که قبلاً گمانه‌زنی‌هایی درباره مرگ البغدادی مطرح شده بود.

سرکرده داعش در صوت ادعایی از هوادارانش در دنیا خواسته به آنچه «مراکز رسانه‌ای کفار» و مقرهای «جنگ‌های ایدئولوژیک» خوانده شده‌اند، حمله کنند.

فایل منتسب به «البغدادی» اولین صدای ادعایی است که بعد از ۱۱ ماه از ابوبکر البغدادی منتشر می‌شود. فایل صوتی قبلی ۶ مهرماه ۱۳۹۶ منتشر شده بود.

داعش آن فایل را هم بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی در مورد مرگ بغدادی در حملات هوایی روسیه یا آمریکا منتشر کرده بود.

روزنامه «وال استریت ژورنال» شنبه هفته جاری در گزارشی، اظهارات یکی از نزدیکان بغدادی را منتشر کرده و مدعی شد او دستکم تا پارسال در مخفیگاهی در یکی از مناطق تحت کنترل داعش در شرق سوریه پنهان بوده است.

«اسماعیل الحیثاوی» که به نوشته این روزنامه از «رازداران» بغدادی بوده و پارسال با او دیدار کرده، اکنون در بغداد در زندان به سر می‌برد و وال استریت ژورنال با او گفت‌وگو کرده است.

این روزنامه به نقل از حیثاوی نوشته در آن دیدار که در ماه می سال ۲۰۱۷ (اردیبهشت-خرداد ۹۶) برگزار شد، بغدادی «لاغر و بیمار» و «سایه‌ای» از فردی بود که زمانی داعش را به عنوان یک «خلیفه امروزی» رهبری می‌کرد.

* سازمان تروریستی ممنوعه در فدراسیون روسیه

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала