روسیه و هند، جنگنده نسل پنجم می سازند

© AFP 2022 / Jack Guezروسیه و هند، جنگنده نسل پنجم می سازند
روسیه و هند، جنگنده نسل پنجم می سازند - اسپوتنیک ایران
Telegram
روسیه آماده انتقال فن آوری جنگنده های خود به هندوستان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان یوری سلیوسار رئیس شرکت هواپیمایی (UAC) در مصاحبه با کانال 1 روسیه، روسیه و هند آماده همکاری در خصوص ساخت جنگنده نسل پنجم می باشند.
یوری یلیسار گفت: " این پرونده خاتمه نیافته است، ما در حال ادامه مذاکره با هند در خصوص بحث توسعه مشترک ساخت جنگنده نسل پنجم هستیم. این موضوع ادامه دارد. بسیار تحلیل احساساتی است که بگوییم هند از این پروژه خارج شده است. هند از این پروژه خارج نشده است، بلکه برای آنها سوالات بسیاری بوجود آمده است که ما به آنها پاسخ قانع کننده ای دادیم. ما آاده انتقال داده های خود به هند هستیم. هیچ کشور دیگری آماده انتقال این اطلاعات نیست".
به گفته وی، هند نه تنها خریدار هواپیماها، بلکه تولید مجوز آنرا دریافت خواهد کرد. "من امیدوارم که این همه در نهایت منجر به یک پروژه مشترک شود. ما به طور مشترک جنگنده مشترک پنجم ایجاد خواهیم کرد".
پیش از این رسانه های هندی خبر داده بودند که قرارداد خرید 36 جنگنده رافال از هند — بزرگترین تقلب در تاریخ است. ادعای اصلی مخالفان این قرارداد هزینه بسیار زیاد خرید این جنگنده ها برای هندوستان می باشد. به عقیده آنها، در ابتدا نیروی هوایی قصد داشت 126 جنگنده چند منظوره را خریداری کند. با این حال، هر جنگنده رافال هزینه ای برابر 208 میلیون یورو در بر داشت. در نهایت هند می بایست هزینه 7.53 میلیارد دلار تنها برای خرید 36 جنگنده صرف کند؛ از سوی دیگر این جنگنده ها تا سال 2022 به هند تحویل نخواهند شد. به گفته شرکت کنندگان کنفرانس مطبوعاتی، خرید رافال فرانسوی منافع ملی را به خطر می اندازد و امنیت کشور را تضعیف می کند.بسیاری از نظامیان هند نیز با این معامله ناراضی هستند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала